Після сильної зливи каналізацію Черкас чиститиме техніка з іншого регіону

04.08.2016, 16:00

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко визнає, що місто не справилося зі зливою. Він запевнив, що нині працюють над питаннями добудови замороженої зливової мережі та очистки чинної.

Про це він повідомив сьогодні під час прес-конференції у мерії.

– Ми два дні працюємо над цими питаннями. Ми підняли фахівців. На жаль, з людей, які будували зливову каналізацію та пам’ятають, як вона розташована та що вона собою являє, лишився лише Борис Оніщенко, який працював директором КП ЧЕЛУАШ близько 20 років. Сьогодні ми спілкуємось, контактуємо, щоб провести повну ревізію. – сказав Бондаренко.

Він заявив, що проведе перевірку у департаментах, які отримували кошти на очистку зливової каналізації.

– Як свідчать наслідки останньої зливи, на жаль, не співпадає кількість витрачених коштів бюджету з тим, що ми маємо. Мене не влаштовують ті речі, які відбувалися. Місто ж чистило каналізацію у минулі роки. Але чистити можна по-різному. Можна листя змітати з решіток, а можна провести технологічну очистку, – прокоментував Бондаренко.

Сьогодні розробляють серйозний план з очистки зливової каналізації із залученням відповідної техніки, яка нині є лише у двох містах України. Адже техніка, яка є у нас в області та місті не відповідає технічним параметрам, які дозволяють ефективно провести очистку зливової каналізації.

– Мені відверто прикро, що наша система не справилася із такою зливою. Я теж несу відповідальність за прорахунки. Але я думаю, що будуть зміцнені заходи впливу на людей, які відповідали за результати. Зокрема можливі й кадрові рішення, – прокоментував мер.

За словами директора департаменту фінансової політики ЧМР Наталії Джуган, до 2008 року в місті існував цільовий фонд, у який заходили кошти від підприємств, що використовували мережу зливової каналізації.

– Ці кошти мали виключно цільове призначення на утримання саме мереж зливової каналізації. Тоді колишній міський голова Сергій Одарич дав доручення розформувати цей фонд і віддав його на відкуп комунальному підприємству, у якого перебувають на балансі ці мережі. Чому виникла така ідея? Бо на той час завод ТЕМП заборгував 9 тисяч гривень при щомісячному платежі у 234 гривні. Сума не шалена, але заборгованість була значною і за термінами. У результаті контроль втратився, втричі зменшилася кількість платників, – говорить Джуган.

 

За словами міського голови, нині планують добудувати колектор, який починається на вулиці Смілянській та закінчується поблизу Будинку природи.

– Там буквально не добудували 300 метрів до Дніпра, щоб задіяти цей колектор. Нині він перебуває у замороженому стані. Зараз там працює технологічна служба. Колектор починається від озера Ріцца. Технологічний люк є біля залізничних колій, потім на перехресті Небесної сотні та Благовісної.  Ми вивчаємо питання, щоб його задіяти. Місто розвивається, будується і питання зливової каналізації стає все актуальнішим, – зазначив міський голова Черкас.

Нагадаємо, 2 серпня у Черкасах сталася сильна злива. Окрім того у деяких районах випав град.

0 коментарів

Залишити відповідь