Підсумки дня: екс-президент захопився черкаською археологією, самі черкасці роздумують про вибори прийдешні, а губернатор закликає до роззброєння

20.07.2015, 21:30

 

FotorCreated

Понеділок розпочався із губернаторських доручень. Одне із перших питань, яке підняв Юрій Ткаченко на нараді із керівниками усіх військових, правоохороних та цивільних структур, було тотальне роззброєння області. 

– Переносити рюкзаком війну в мирне життя не варто. Я розумію, що люди після війни гостро реагують на несправедливість. Але той, хто воює зі зброєю в руках, – герой, а той, хто з автоматом встановлює справедливість в тилу, – злочинець. Тож всю необліковану зброю протягом доби мають здати в УМВС, інакше будуть прийняті жосткі міри покарання, наголосив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

Паралельно правоохоронці протягом тижня мають ще й розібратися із черкаськими громадськими організаціями – з’ясувати “хто кого кришує“. На селекторній нараді пригадали, як торік на Чорнобаївщині ворогуючі сторони використовували активістів, які називали себе самооборонівцями, для вирішенні власних конфліктів.
11774425_1687292418173369_1922828376_n

– За нашою інформаціє в Чорнобаївському районі є 20 осіб, які минулого року били людей, забирали  підприємство… Якщо я перерахую все, з чим до нас приходили, то можна зробити висновки, що в Чорнобаївському районі не працює ні міліція, ні прокуратура. Ми втомилися терпіти, тепер все будемо висвічувати наверх. Ми готові допомагать правоохоронцям, але ми хочемо бачити роботу, – емоційно висловився очільник ГО “Самооборона Майдану в Черкаській області” Олег Скалько.

Поки громадські активісти зі зброєю наводять страх на мирних жителів, у військкоматах області проблеми із призовниками.

9988
Фото з мережі

На Черкащині засудили 6 чоловіків за ухилення від призову

– Ми починали мобілізацію було 8 тисяч у розшуку, у ході проведення ця кількість збільшилася до 10 тисяч. Подано в розшук 10 тисяч 533 військовозобов’язаних. Розшукано лише 408 осіб, а це лише 4%, – наголосив обласний військовий комісар Євген Курбет. – На недостатньому рівні проводиться і профілактична робота із лікарським персоналом, які досі виносять неправдиві діагнози, що унеможливлює проходження військової служби.

Голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко доручив військкоматам наздогнати мобілізаційний план до 50% за дві доби.
А черкащани продовжують жваво обговорювати прийдешні місцеві вибори. Політичний оглядач та головний КВУшник України в минулому, а нині нардеп Олександр Черненко впевнений, що новий закон може добряче “сплутати карти” всім чинним мерам великих міст – від Садового до Одарича.

dde3572-11
Фото: УНІАН

Суперник Одарича у мери – принципово новий кандитат. Такі результати опитування, яке в “ВКонтакте” проводять автори групи “Це Черкаси!” До мерської трійки лідерів проходять Сергій Одарич (30.5%), Олександр Радуцький (3.1%) та Анатолій Бондаренко (2.8%). При чому чинний мер обганяє суперників зі значною перевагою. Конкуренцію йому може скласти тільки хтось, хто досі не “світився” на політичній арені міста. Такий варіант підтримали рівно стільки ж учасників голосування, скільки висловили підтримку чинному мерові. Участь у голосуванні взяли більше трьох сотень дописувачів. Хоч ці дані не є репрезентативними, опитування триває.

Екс-політики також не зникають зі шпальт періодики. “Помаранчевий” президент Віктор Ющенко поринав в історію у селі Легедзине.

IMG_498222
Фото: ЧНУ ім. Б.Хмельницького

Цього року Інститут Президента Віктора Ющенка «Стратегічні ініціативи» надав фінансову підтримку черкаським археологам.  Завдяки цьому вони облаштували табір, придбали необхідне обладнання, намети, подушки, матраци, харчування тощо. 25 майбутніх істориків з ННІ історії і філософії ЧНУ ім. Б.Хмельницького у Легедзеному досліджують гігантське трипільське поселення у Тальянках, не менш цікаве поселення мідно-кам’яної доби у Доброводах і некрополь Черняхівської культури у Легедзиному.

0 коментарів

Залишити відповідь