Підпис тут і підпис тут: Софроній не розібрався, чи підтримує він створення помісної церкви

27.06.2018, 13:59

Владика Софроній спочатку підписав звернення до Константинополя про утворення помісної церкви, після чого також підписався під заявою від УПЦ МП про те, що статус церкви змінювати не варто.

Так, на сайті УПЦ МП повідомляється, що учасники архієрейського наради 25 червня в Києво-Печерській-Лаврі одноголосно прийняли заяву про те, що «наявного канонічного статусу церкви достатньо, щоб вона здійснювала місію серед народу України».

«Спроби змінити цей статус приведуть тільки до обмеження прав і свобод, якими наділена наша Церква, маючи права широкої автономії. До того ж, ці спроби не вилікують, а тільки поглиблять розкол як в українському Православ’ї, так і в українському суспільстві в цілому», – зазначається в повідомленні.

Під заявою в тому числі підпис митрополита Черкаського і Канівського Софронія.

Водночас раніше в інтерв’ю виданню «Главком», опублікованому 14 травня, Софроній заявив: «ті, хто не захоче до єдиної церкви, стануть РПЦ за кордоном. І там хай хоч Путіну моляться».

У тій же бесіді священнослужитель підтверджує, що підписав звернення до Константинополя про автокефалію.

«У мене завжди була одна позиція, яка полягає в тому, що нам треба церква, ні від кого не залежна», – цитує видання владику.

Цікаво, що в інтерв’ю, Софроній повідомляє, що, окрім нього, із УПЦ МП підпис під зверненням до Константинополя поставив владика Віссаріон. Він же також підписався і під заявою архієреїв від 25 червня.

Нагадаємо, Порошенко просить Патріарха Варфоломія повернути автокефалію.

0 коментарів

Залишити відповідь