Підозрюваного у вбивстві хлопця біля нічного клубу суд вирішив не брати під варту

08.12.2016, 12:20

Учора в Соснівському районному суді міста Черкаси розглядали справу вбитого біля одного із нічних клубів міста 29-річного Сергія Бондаренка.

До початку судового засідання мати загиблого Тетяна розповіла журналістам, що вона вимагатиме зміну запобіжного заходу для підозрюваного з цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою.

– Іллі Новікову було висунуто обвинувачення за частиною 2 статті 121. Суд призначив йому міру запобіжного заходу – цілодобовий домашній арешт на 60 діб. 17 грудня закінчується цей термін. Іллю цей запобіжний захід не влаштовує, він взагалі хоче вільно пересуватися містом. Мене це обурює. Я – мамf покійного Сірьожі Бондаренка. Моя дитина через 8 днів буде, як два місяці похоронена. Моя дитина лежить у землі, а Іллю не влаштовує те, що він сидить вдома, їсть, п’є, дивиться телебачення, говорить з мамою, татом, сестрою, дружиною. Як це мені сприйняти, – зі сльозами на очах говорить мама вбитого.

15417729_1166794453427848_554388879_o

Жінка прийшла до суду разом із дівчиною молодшого брата. Вони захищатимуть свої права самостійно, без адвоката. Захищати ж підозрюваного, за словами Тетяни Бондаренко, буде один із найкращих адвокатів міста.

У суд жінки принесли результати експертизи. Згідно висновків, травми, які отримав покійний Сергій, не могли виникнути у результаті його падіння із положення стоячи.

1

2

– Причиною смерті є черепно-мозкова травма у вигляді крововиливів із під та над твердою мозковою оболонкою, крововиливи під м’які мозкові оболонки півкуль головного мозку та мозочка, забою речовини головного мозку та мозочка, перелому потиличної кістки, крововиливу в м’які тканини голови, синців та саден на голові, крововиливу та ушкоджень слизової оболонки нижньої губи, – зачитала результати медичної експертизи невістка потерпілої Анна Рукавець.

Також у повторній експертизі зазначено, що  травми, які отримав Сергій, могли бути нанесені йому за обставин, які зафіксовані на камерах спостереження. Частина ушкоджень, згідно документів, виникли у результаті нанесення ударів тупими твердими предметами.

– За ці два місяці ані він, ані його родина не прийшли і не попросили у нас пробаченя. Він писав на папері зізнання і писав, що кається у тому, що сталося. Я не бачу у цьому розкаяння. Папір витримає усе, – говорить Тетяна Бондаренко. – Я не розумію, як йому дали 60 діб домашнього арешту, навіть без браслета, без застави. Він просто сидить дома, а наша поліція раз на день навідується, щоб дізнатися чи він вдома.

Суд розпочався із 1,5-годинним запізненням.На засідання з’явилася потерпіла, двоє свідків, обвинувачений з адвокатом та прокурор зі слідчим. Було заявлено клопотання оператором та журналістом телеканалу TV100про проведення стаціонарної відеозйомки.

Попри те, що заперечень ніхто з учасників засідання не мав, суддя Сергій Анатолійович Пироженко зробив перерву та на 10 хвилин пішов у нарадчу кімнату для ухвалення рішення по цьому клопотанню. Перерва затягнулася на півгодини. Потім учасників та слухачів засідання попросили покинути зал для того, щоб суддя переніс засідання з розгляду іншої справи.

У перерві мати загиблого розповіла, що на попередні два засідання, коли підсудному призначили запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на 60 днів, вона не отримувала виклик на суд.

За 40 хвилин засідання продовжили. Зйомку у залі суду зрештою дозволили, задовольнивши клопотання журналіста.

За словами слідчого, підсудному спочатку було оголошено про підозру за частиною 2 статті 121 (тяжкі тілесні ушкодження, які призвели до смерті). Нині йому також оголосили про підозру за частиною 1 статті 296 (хуліганство). Відповідальність за інкриміновані злочини передбачає позбавлення волі строком від 7 до 10 років, тому взяття під варту є обґрунтованим. Прокурор також підтримав це клопотання.

Суддя надав слово підозрюваному. Хлопець вперше за ці майже два місяці попросив вибачення у рідних загиблого.

1

– Я визнаю свою вину. Розкаююсь, але не бачу сенсу брати мене під варту. Я сприяю слідству і сам хочу, щоб усе з’ясувалось. Я хотів вибачитися перед рідними і близькими. Я співчуваю, що так вийшло із Сергієм, і готовий компенсувати вам усі матеріальні витрати, – сказав підсудний.

На закиди потерпілих, чому він вирішив вибачитися лише через 2 місяці після скоєного, він відповів, що не мав раніше змоги зустрітися з ними. Адвокат підсудного говорить, що підозра за статтею про хуліганство не є підставою для зміни запобіжного заходу на тримання під вартою:

– Стаття 296 не може бути обтяжуючою обставиною та підставою для зміни запобіжного заходу. Адже законом не передбачено навіть взяття під варту за хуліганство.

Тому адвокат звернувся до судді з проханням не задовольняти клопотання сторони обвинувачення. Потім слово суддя надав постраждалій.

– Підсудний каже, що він розкаюється. Я не вірю. Він міг поклопотати зі своїм адвокатом про дозвіл на те, щоб прийти до мене і попросити пробачення. Якщо не він, то його батьки могли прийти і попросити пробачення. Я обійшла людей, які були там і усе бачили. Але вони не йдуть у свідки, вони бояться, – обурюється Тетяна Бондаренко. – Я не готувалась до похорону, я готувалася до весілля. Ти відсидиш 3, 5, 7 років, повернешся до своєї дружини і будеш далі жити. А оця дівчина лишилася без такої людини.

Під час судового засідання суддя зачитав свідчення одного з очевидців злочину. Тоді адміністратор служби безпеки цього закладу був у клубі  в якості гостя. Він побачив, що двоє хлопців говорили на підвищених тонах. Потім конфлікт перенісся на вулицю. Чоловік пішов за ними і спостерігав за суперечкою. Згодом він відлучився, а коли повернувся, то бачив, як підозрюваний 3-4 рази вдарив Сергія рукою в область голови, потім наніс удар коліном в живіт чи область тулуба. Чоловік хотів втрутитися та заспокоїти, але після нанесених ударів хлопець впав без свідомості.

Під час судових дебатів і слідчий, і прокурор, і потерпіла попросили задовольнити клопотання та змінити міру запобіжного заходу з цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою. Підсудний та адвокат – заперечують. Зрештою суд пішов у нарадчу кімнату для винесення ухвали по клопотанню

Згодом секретар повідомила, що суддя зачитає ухвалу наступного дня об 11. Таке рішення пояснили значною кількістю процесуальних документів, які потрібно вивчити.

Сьогодні, 8 грудня, оголошення ухвали суду, яке мало відбутися об 11.00, традиційно розпочалося із годинним запізненням. Зрештою після тривалого очікування суддя Пироженко зачитав ухвалу по клопотанню слідчого.

Згідно документу, клопотання задовольнили частково.

Підозрюваному міру запобіжного заходу не змінили. Він і надалі буде перебувати під цілодобовим домашнім арештом. Додатково він носитиме електронний засіб контролю.

Обвинуваченому заборонено спілкуватися зі свідками та потерпілою без адвоката. Ця ухвала оскарженню не підлягає.

15435844_1092713297493319_1594860978_n

15424622_1092713690826613_1563149568_n

15355892_1092714324159883_824364526_n

15356822_1092712517493397_1761282203_n

 

2 коментарів

Залишити відповідь

    • Підозрюваному міру запобіжного заходу не змінили. Він і надалі буде перебувати під цілодобовим домашнім арештом. Додатково він носитиме електронний засіб контролю. Обвинуваченому заборонено спілкуватися зі свідками та потерпілою без адвоката. Ця ухвала оскарженню не підлягає.

      Джерело: infomist.ck.ua
      © infomist.ck.ua