Перша смерть і перевищений епідпоріг, – як грипують черкащани

09.01.2017, 15:58

gryp

Минулого тижня на Черкащині вперше зафіксували летальний випадок від грипу. 63-річна жінка загинула від ускладнень грипу H3N2 “Гонконг”.

Про це розповів головний позаштатний епідеміолог Черкаської області Олександр Джулай.

За його словами, “Гонконг” – єдиний вид грипу, який нині циркулює областю.

Загалом на Черкащині прослідковується спад захворюваності на грип та ГРВІ. Втім на 17 адміністративних областях Черкащини рівень захворюваності все ж перевищує епідпоріг. Нижче він лише на 4 адміністративних територіях.

Джулай наголошує на тому, що в області вчасно було введено карантин у навчальних закладів. Це дозволило знизити захворюваність серед черкащаном менше 17 років із 70% (таким був відсоток хворих на грип дітей на кінець року) до 20%.

– 5 січня спеціальна комісія ухвалила рішення продовжити обмежувальні заходи, але дозволити навчання у тих класах, де відсутність школярів не перевищує 20%. Якщо статистика перевищуватиме, можуть бути введені обмежувальні заходи по школах чи по класах, – повідомив епідеміолог.

Він також повідомив, що другу хвилю грипу слід очікувати у кінці лютого – на початку березня. Проте вона буде не такою значною і тривалою.

За словами Олександра Джулая, найефективнішим засобом від грипу є щеплення. Однак через брак вакцин та пасивність самих черкащан вчасно процедуру проведено не було.

 

1 коментарів

Залишити відповідь

  • Ога, пасивність. А ви пробували знайти в продажу ті вакцини? Я – так. При тому, що в мене серед знайомих двое власників аптек, я не змогла придбати ті вакцини навіть під замовлення. Наступного року, як не буде вчасно в продажу тих вакцин, особисто візьму кілька шин і піду палити під МОЗ.