Передплатникам черкаських газет доведеться розщедритися

21.08.2015, 9:50

gazeta

Нові тарифи на доставку періодичних друкованих видань зростуть порівняно з діючими в середньому на 56,1%.  Здорожчання варто очікувати з початку наступного року. Так вирішили у Міністерстві інфраструктури України.

Підвищення тарифів у профільному міністерстві обґрунтовують тим, що «видання газет і журналів давно втратило свою соціальну функцію і є видом підприємницької діяльності, а їх власники зацікавлені в отриманні максимального прибутку».

Із цього приводу у своєму “Фейсбуці” обурюється черкащанин, перший секретар Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко. Мовляв, монополіст “Укрпошта” таємно розробила нові тарифи, не погодивши їх із редакторами періодики.

томіленко

За розрахунками Укрпошти найбільше тарифи піднімаються саме на доставку місцевої преси.  Сільське населення, що їх читає, знають, що соціальної функції газети не виконують??? Бо чиновник з Міністерства вважає, разом із керівництвом Укрпошти, що преса – це такий самий товар, як пральний порошок чи пиріжки! Так, на фоні здорожчання пального, зубожіння листонош – пошта має шукати варіанти виживання. АЛЕ ключовим питанням, яке ставить Спілка журналістів – це побудова ПАРТНЕРСЬКИХ стосунків між МОНОПОЛІСТОМ поштових послуг та видавцями, редакціями. Нові тарифи мають спочатку бути презентовані редакторам, проведені дискусії щодо якості доставки, роботи обласних дирекцій – і тоді виходити на компроміси і взаємні зобов’язання. А фактично – пошта таємно розробила нові тарифи, проект наказу оприлюднили на сайті Мінінфораструктури. Тепер пан Шульмейстер категорично захищає позицію підпорядкованої йому пошти. Очевидно, що такий ультимативний підхід викликає лише обурення… І до речі, напередодні місцевих виборів, очевидно, якій політичній силі “дякуватимуть” журналісти і передплатники за таку поведінку Укрпошти і Мінінфраструктури…” – Пише Сергій Томіленко.

0 коментарів

Залишити відповідь