Пенсію з 1 грудня підвищать не всім

18.11.2016, 13:00

Через збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1 247 грн), з 1 грудня, пенсіонерам масово перерахують пенсії. Але підвищаться пенсії не у всіх. Кому пенсію перерахують, а кому ні, розповіла кореспонденту УНН-Центр заступник начальника управління ПФУ в м. Черкси Наталя Сергієнко.

– Зростуть ті пенсії (а також надбавки і підвищення до пенсії), розмір яких розраховується від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб. Розмір підвищення кожному пенсіонеру розраховується індивідуально. З 1 грудня поточного року заплановано збільшення на 10%. Але такий перерахунок стосуватиметься певної категорії пенсіонерів, на жаль, не всі зможуть відчути на собі фінансове поліпшення, — сказала Сергієнко.

Підвищать пенсії непрацюючим пенсіонерам. Перерахунок мінімального розміру пенсії за віком буде проведено з розрахунку 1 247 грн. І це стосуватиметься тих пенсіонерів, яким пенсія призначена до 1.10.2011 за умови наявності у чоловіків 25 років, а у жінок 20 років страхового стажу. Тим, кому пенсія призначена після цієї дати, пенсію перерахують за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу.

Наталя Сергієнко додала, що в подальшому пенсії можуть зрости завдяки підвищенню мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року.

18 коментарів

Залишити відповідь

 • Чи збільшиться моя пенсія з 1 грудня 2016 року, якщо в даний час моя пенсія в розмірі 2864 грн.

  • Можливо, на 30-40 гривень, але добавку в 117 грн отримають лише ті, хто має невеликі пенсії, трохи більші від мінімальних. Вам треба чекати осучаснення пенсій, якщо ви вийшли на пенсію до 2012року. Але це осучаснення вилами по воді писане паном Ревою, який є дуже некомпетентною людиною. Якщо не працюєте офіційно, то 30-40 грн добавлять……..

  • Чому не збльшився розмір моєї пенсії з 1 грудня 2016 року при наявності трудового стажу 38 років, при розмірі пенсії 2400 гр.

  • Чи збільшиться розмір пенсії , якщо я пішла на пенсію в 55 років, 1959 року нароження. Зараз пенсія 949 грн. наше покоління невчасно народилося. На нас провели експеримент. Страхового стажу 35 років.

 • Бабусі не дали доплату до пенції , хоча всім пенціонерам з нашого села добавили ( дітям війни також).
  Це може бути повязене з тим , що моя бабуся робила на роботі ,але зараз вона звільнилася , а доплату не додали !!!!

  • Ідея не платити частину пенсії пенсіонерам, що працюють по суті незаконна і злочинна. Адже такі пенсіонери працюють офіційно й сплачують внески до ПФ. І в основному вони займають робочі місця де невисокі зарплати або ж потрібен особливий досвід при низькій оплаті. Отже молодь туди не піде. Але заради 2 млрд. грн.( так каже уряд) можна наплювати на закони і моральні принципи. Навіть Росія залишила в спокої ідею зменшити виплати працюючим пенсіонерам. Просто не дораховувати до звільнення з роботи нові підвищення це зовсім інша справа і ще є якась логіка є в цьому………

 • Отримала пенсію за грудень ніякого підвищення немає,
  в пенсійному фонді Деснянського райну пояснили що у мене нараховується індексація в розмірі 35грн і підвищення не буде
  прошу пояснити що робити (пенсія 1853грн) знову обман чи робітники пенсійного фонду не праві

 • Я інвалід ІІІгрупи загальне захворювання. Мені 62роки, маю стаж 43 роки, отримую пенсію 1424грн. В грудні отримав пенсію на 8 грн більшу. Що це за надбавка нерозумію, а в пенсійному пояснити не можуть.

 • Чи збільшать мені пенсію, якщо я на пенсію поки вислузі років, як педагог?

  • Чому цікаво держава забуває про пенсіонерів які вийшли на пенсію достроково і залишили місце роботи молодим спеціалістам . Що це за пенсія 1500 грн.? Я спеціаліст вищої категорії віддала школі 30 років життя а мені за це ці копійки Не зрозуміло як вони рахують ці пенсії.

 • Я вийшла на пенсію з 3 квітня 2015р, у 57років.Трудовий стаж 25років. Пенсія була 949грн,так,як я була працюючий пенсіонер.Через 6міс.стала 968грн. З 9грудня 2016р,я стала непрацюючим пенсіонером.Через хворобу, я зразу не змогла звернутись до пенсійного фонду. Зателефонувавши в пенсійний фонд черкаського р-ну я дізналась,що коли я звернуся із заявою,тоді і буде перерахована пенсія всерівно з 9 грудня.Я звернулась із заявою 3лютого 2017р. Тепер моя постійна пенсія буде 1116,21грн. Я одержу її аж у березні цього року.А чому не має перерахування за грудень,січень,лютий? Зателефонувавши,я почула від спеціаліста; Я такого не казала,може хтось другий казав? Дуже прошу Вас пояснити,як саме повинно бути за законом,а не хто як сказав.Наперед Вам щиро вдячна!

 • Чи збільшиться моя пенсія з 1 травня, якщо я пішов на пенсію в липні 2015р. в 60 років, стаж 32 роки і пенсія 1197 грн. Дякую.