Особливості оренди житла в Черкасах: престижні райони, хороші ремонти та відсутність тварин

03.04.2017, 12:00

Сотні оголошень на зупинках, у соціальних мережах і на сайтах. Черкащани шукають квартири для оренди, натомість власники та агентства нерухомості готові запропонувати квадратні метри на будь-який смак та гаманець. Які квартири найчастіше орендують, скільки готові платити за комфорт містяни, та що впливає на зростання цін нерухомого майна, читайте далі у матеріалі. 

Перш ніж поспілкуватися із фахівцями у сфері нерухомості, ми промоніторили один із найвідоміших сайтів, де черкащани шукають нерухомість для оренди, “ОLX”.

Найдешевша однокімнатна квартира, яку вдалося знайти на цьому сайті, коштує 1800 грн на місяць+вартість послуг електро- та водопостачання. Розташоване житло у районі залізничного вокзалу.

Якщо ж ви хочете зняти житло в новим ремонтом, то будьте готові викласти за оренду однокімнатної квартири не менше трьох тисяч гривень.

У Південно-західному районі можна знайти однокімнатне житло із капремонтом за 3100 грн. Проте не слід забувати, що у разі пошуку квартири за допомогою агентств, вам доведеться одноразово сплатити додаткові кошти за послуги. В основному це 50% від вартості оренди за місяці.

Найдорожчі квартири, що є на сайті, коштують 5-6 тис грн: якісний ремонт, нова побутова техніка, престижний район та гарний вид із вікна.

Як розповів у коментарі виданню “ІнфоМІСТ” директор агентства нерухомості “Моноліт” Євгеній Лелекасередня вартість оренди однокімнатної квартири у Черкасах вартує 2500-3000 грн. Говорить, що протягом останнього року ціни практично не змінились. Як і раніше, власники нерухомості розраховують на повну компенсацію комунальних послуг. Частіше вказують фіксовану суму+комунальні.

Щодо сезонного коливання цін, то воно в Черкасах практично не відчувається. За словами Євгенія Лелеки, кількість власників, які знижують ціну влітку, а підвищують взимку, – незначна. В основному фіксована сума залишається тією ж, а кошти за світло чи воду сплачуються, як і протягом року, за лічильником.

Натомість спеціаліст із нерухомості Тетяна Пяста розповідає, що вартість оренди квартир все ж залежить і від сезонів. Вона зазначає, що весною та восени попит найбільший, тому і ціни власники підвищують. За її словами, середня вартість оренди однокімнатної квартири на місяць становить 3500 грн.

“Щодо плати за комунальні послуги в літній період, а це однозначно нижча сума, аніж зимою, власники ідуть назустріч і знижують вартість. Або ж орендарі сплачують, згідно з показами лічильників, лише за електроенергію та водопостачання”, – говорить пані Тетяна.

Компослуги у вартість місячної плати зараховують переважно при здаванні в оренду дорогих “люксових” квартир, вартість яких – 5-6 тис. грн на місяць.

Кілька років тому, на час переїзду вимушено переселених осіб, попит на оренду квартир зріс, разом із ним і ціна. Євгеній Лелека розповідає, що в той період половина клієнтів агентства були саме ВПО. Це стало одним із суттєвих факторів для підвищення цін на орену нерухомості.

Але на сьогодні все ж на вартість вплинула загальна економічна ситуація, зростання цін на практично всі види товарів і послуг, збільшення вартості комунальних послуг.

Нині потребують орендованих квадратних метрів в основному місцеві жителі та черкащани із районів області.

Серед клієнтів переважають родини. Тоді як студенти квартири дозволяють собі не так часто, здебільшого шукають кімнату. При цьому активно задумуються над пошуком даху над головою лише в серпні, перед початком навчання.

До домашніх улюбленців орендодавці не прихильні. Тому зазвичай серед умов зазначають відсутність тварин. Власники, які готові здати квартиру для черкащан із чотирилапими, – рідкість.

Тетяна Пяста додає, що у таких випадках власники квартир намаються перестрахуватися. Тож у договорі оренди все частіше прописують компенсацію за зіпсоване майно. У разі, якщо тварина пошкодить меблі, шпалери чи будь-які інші предмети інтер’єру, оредарю доведеться сплатити додаткові кошти.

Цінові межі орендованих квартир різні. Все залежить від фінансового становища клієнтів. Звісно, за умови хорошого фінансового достатку, черкащани обирають квадратні метри в хорошому будинку із якісним ремонтом та сучасною побутовою технікою.

Квартири із ремонтом “радянського типу” – одні із найдешевших.

Але, каже пані Тетяна, часто містяни хочуть і шукають квартиру із якісним ремонтом, дорогою технікою і в центрі, але не готові платити за комфорт. Тому зрештою обирають квадратні метри, зважаючи на потреби та фінансову спроможність.

Попри вищу вартість, черкащани все ж частіше орендують комфортні квартири із хорошим ремонтом. На дорожчу нерухомість попит більший. 

Серед районів Черкас найбільше обирають центр, Митницю, а також район Казбету. На другій сходинці райони 700-річчя та Південно-західний район.

Але нерідко вибір місця розташування залежить і від місця роботи. У віддалених від центру районах, наприклад, “Дніпровському”, орендують неохоче.

0 коментарів

Залишити відповідь