“Об’єдналися нетрадиційні вороги”, – Бондаренко про відставку виконкому і події в раді

11.08.2017, 18:25

Учора в Черкасах відбулася резонансна сесія міської ради, в ході якої депутати скасували нашуміле рішення виконкому щодо забудови берегової смуги, а також проголосували за відставку виконавчого комітету. Згуртував депутатів навколо цих питань секретар міськради Олександр Радуцький. Чи ініціюватиме тепер міський голова відставку секретаря, що пішов проти нього? Це та інші питання ми поставили меру під час ексклюзивного експрес-інтерв’ю.

– Як ви загалом можете охарактеризувати вчорашні події в міській раді?

– На жаль, об’єдналися нетрадиційні вороги, стали тимчасовими союзниками у боротьбі проти міського голови. Одні не можуть оговтатись від поразки, бо програли, а інші мріють, як би відправити міського голову у відставку, щоб дорватися до бюджету.

– Якось будете врегульовувати ситуацію з депутатами? Може, вже з ними зустрічались.

– Я повідомив керівників фракцій, що я приймаю пропозиції щодо складу виконкому. Але не з шантажу, а виключно від тих, хто готовий з міським головою стати пліч-о-пліч і працювати, хто готовий узяти відповідальні напрямки, запропонувати професіоналів, перед громадою показати цих людей, обговорити кожну кандидатуру.

Фото з архіву

– Учора на засіданні міської ради одразу після голосування за розпуск виконавчого комітету ви заявили, що ветуватимете рішення, тому що воно незаконне. Чи зробили ви це?

– Я вивчаю зараз це питання. Юридичний департамент уже виявив у цьому рішення безліч помилок. У мене таке враження, що рішення підготовлене, щоб створити в місті колапс. Я і депутатам це казав. Думаю, воно спеціально прописувалось так. Якби я його підписав, мені б довелось сьогодні звільнити своїх заступників. І фактично місто лишилось би напризволяще. Нам уже зараз потрібно ухвалити рішення про перекриття руху на кількох вулицях і починати роботу. Є справді нагальні питання, які забезпечують життєдіяльність нашого міста.

Я маю п’ять днів для ухвалення рішення, останній термін підписання рішення – вівторок. У понеділок ще буду радитись з юристами, як виходити з цієї ситуації.

– На засіданні ви також обіцяли особисто висунути проект рішення про розпуск виконкому наступного разу.

– Наша фракція справді працює над тим, щоб висунути юридично правильний проект.

– Наскільки ви особисто задоволені складом виконкому, що є зараз?

– Якщо бути чесним, це один із кращих виконкомів. Він пропрацював усього трішки більше року.

– У разі зміни виконкому чи будете ви висувати у новий склад когось із тих членів виконкому, які працюють зараз?

– Будуть засідати політичні сили, їхні робочі органи, будемо обговорювати, хто як працював, чи є результати тощо. Я не виключаю цього.

– Чи не ініціюватимете ви відставку Олександра Радуцького після того, що вчора відбулось?

– Це треба в депутатів питати. Ініціювати відставку не буду. Але велика помилка, що я його висував на секретаря. Одарич був міським головою йому не таким, тепер Бондаренко не такий. Людина, на жаль, не налаштована на конструктив.

– Як щодо скасування детального плану забудови набережної? Чи будете ви підписувати це рішення?

– Депутати скасували повністю розвиток Митниці. Попередній генеральний план – набагато гірший! Там житла у кілька разів більше. Там і острів треба намивать, і міст будувать, і житло. В мене таке враження, що все це ніхто не читає. Суто політичне зведення рахунків!

Це рішення я ветувати не буду. Але я б хотів, щоб ті, хто голосують за це, брали й відповідальність на себе.

Я готовий проводити ще одне громадське обговорення. Є питання до якихось ділянок – потрібно обговорювати. Але не по тих об’єктах, де вже люди будуються, і де громадяни використали своє конституційне право, і нема питань. Це тільки зведення політичних рахунків. Нічого іншого!

По інших об’єктах: якщо жителі міста хочуть бачити замість житлової будови якусь інфраструктуру, ми будемо підраховувати, скільки ця інфраструктура обійдеться бюджету, кожному громадянину нашого міста. Наприклад, якийсь громадський простір по сьогоднішніх цінах може коштувати, наприклад, 10 млн чи 5, чи 100 тисяч гривень. Тому що в такому вигляді, як воно зараз є… Ну, ви вибачте. Яка це набережна?

Я б хотів, щоб ми на місці зустрічались і обговорювали все. Деякі депутати плутають, де яка ділянка… Але тут рішення мають не депутати ухвалювати, а має бути врахована думка професіоналів-архітекторів. Тому що вони кажуть, що житлова забудова потрібна, висотна забудова, щоб це було візитівкою міста.

36 гектарів! Що ми можемо зробити там на піску? Які парки? Там звалища незаконні, кар’єри і смітники… Так, можна 100-150 метрів зробити набережної, з біговими доріжками, велодоріжками, з променадними зонами, з громадським простором. А далі – з аукціонів продати інвесторам.

Хочуть популісти? Будуть іще громадські обговорення, запросимо архітекторів. Тільки без цих казок про міжнародний конкурс. Ми вісім років їх слухали… І люди не захотіли цього. Люди хочуть нових змін. Згідно з соціологічними опитуваннями, близько 70% – підтримка тих подій, які відбуваються сьогодні в місті! Люди просять елементарного: доріг, тротуарів. Вони не розповідають про силіконову долину в Долині троянд… Ми зробимо ті елементарні речі, які комфортні, і щоб наше місто вийшло на позицію одного з найкомфортніших міст в Україні, де проживають люди.

3 коментарів

Залишити відповідь

  • Никак не пойму: почему он так “переживает” о застройке берега Днепра, а пустует полигон, огромные площади в ЮЗР? Есть хорошее место на территории бывшей военной части по Смелянской, которое пустует уже сколько лет! А сколько га земли можно использовать на месте складов ВЧ вдоль ж/д…Почему с таким рвением он не форсирует вопрос о строительстве мусороперерабатывающего завода? Скоро будем “раздаривать” свой мусор всей Украине по примеру Львова…Столько “почему”, а ему Радуцкий не такой!