Новий безкоштовний томограф в черкаській лікарні працюватиме цілодобово 7 днів на тиждень

26.09.2017, 13:05

У Третій черкаській міській лікарні швидкої допомоги сьогодні урочисто презентували придбаний комп’ютерний томограф. Вартіть радіологічного устаткування – 10,7 млн. грн. У лікарні запевняють, що користування приладом буде для людей безкоштовним.

Як розповів сьогодні головний лікар Олег Федорук, старий томограф був списаний, і лікарня тривалий час хотіла отримати новий.

– Це сучасний комп’ютерний томограф: 16-зрізовий. Це найпотужніший в області томограф: він передбачений для дослідження всього тіла, – зазначив лікар.

Федорук пояснив, що прилад – китайсько-американського виробництва.

– Основний комп’ютер – від американської фірми, в Китаї виготовлений стіл і пластик, яким він вкритий. Якби це був брендовий американський прилад, то коштував би він  вдвічі більше, – пояснив він.

Томограф вже запущений в експулатацію: планується, що він працюватиме цілодобово сім днів на тиждень. Зараз лікарі-лаборатни, які працюватимуть з приладом, проходять курс навчання.

– Зараз працює один лікар і два лаборанти, пізніше, як мінімум буде два лікарі і два лаборанти, – розповідає Світлана Заболотня, лікар кабінету комп’ютерної томографії. – Ми лікарня швидкої допомоги. Сюди потрапляють люди після ДТП у невідкладному стані. Цей томограф необхідний, щоб якісно і швидко надати допомогу пацієнтам.

У коментарі виданню “Інфоміст” директор департаменту охорони здоров’я ЧМР Олег Стадник повідомив, що прилад придбано в кінці 2016 року.

Як писав “Інфоміст”, торги на придбання томографа неодноразово відмінялися.

 

0 коментарів

Залишити відповідь