Нові правила поховання. Чому не слід панікувати?

14.03.2018, 18:42

Відзавтра в Україні набудуть чинності зміни до Кримінального процесуального кодексу, які суттєво ускладнюють роботу поліції. Побічним ефектом цих змін нібито стало запровадження нових правил поховання померлих.

ZAXID.NET пояснює, чому значний обсяг інформації про експертизу, трупів та морги не варто брати до уваги та заспокоїтись.

Що змінилось?

По суті, нічого не змінилося. Більшість смертей, як і раніше, не потребуватимуть проведення експертиз чи залучення суду до похоронного процесу. Якщо людина померла вдома з природних причин, то її можна спокійно поховати – усе, як і було досі.

А як же черги в морг, дозвіл від суду, кілька тижнів із померлим вдома?

Усе це перебільшення наслідків від запровадження змін до Кримінального процесуального кодексу. Нова редакція КПК передбачатиме, що у випадку підозрілої смерті або ж злочину слідчі будуть зобов’язані звертатися до суду за дозволом на проведення експертизи причин смерті (зараз слідчі або ж одна зі сторін кримінального провадження можуть самостійно залучати експертів, не звертаючись до суду).

Тобто йдеться не про всі смерті, а лише про випадки, коли необхідно проводити розслідування. І в таких випадках процедура дійсно стане довшою, оскільки суд матиме до п’яти днів для прийняття рішення про призначення експертизи. Більше того – задовольняти клопотання про проведення експертизи може лише один суд в області (і тут вже справді виникнуть черги).

Звідки взявся цей шум?

Зміни до КПК дійсно дискусійні, оскільки ускладнюють роботу поліції. Головне в цьому, що для проведення низки слідчих дій поліцейським потрібно буде звертатися не за місцем проведення розслідування, а в суд, який розташований за місцем реєстрації органу досудового розслідування як юридичної особи. Тобто для проведення обшуків, для обрання запобіжного заходу, залучення експертів поліцейські з усієї області повинні будуть іти лише в один визначений суд, а не в будь-який місцевий, як це є зараз.

 

Панікувати зарано, адже більшість дискусійних змін до КПК невдовзі мають скасувати. Це стосується і призначення експертиз, і навантаження на один суд в області. У Верховній Раді вже почали розгляд законопроекту, який має виправити цю ситуацію, хоча після першого розгляду його вирішили відкласти «для проведення політичних консультацій».

0 коментарів

Залишити відповідь