Німецькі благодійники подарували черкаським медикам апарат, який лікуватиме містян зі складними опіками

20.07.2015, 9:15
b42c2ed411780f9516ff77b8b3c9a925_XL
Фото: “Вечірні Черкаси”

Німецька благодійна організація «Штефанус» передала до опікового відділення Першої міської лікарні апарат, який рятуватиме черкащан із опіками. Коагулятор ERBE VIO 50C, який вкрай необхідний при проведенні оперативних втручань у хворих з опіками, дозволить значно зменшити крововтрати. Про це пишуть “Вечірні Черкаси”.

В обласному опіковому відділенні, що працює на 35 ліжках у Першій Черкаській міській лікарні, надається допомога хворим з опіками (40% з яких – діти), хворим з ранами різного походження, трофічними виразками та рубцями, вродженими та набутими вадами, а також відмороженнями. Також у відділенні проводять пластичні та реконструктивні операції.

Відділення працює на достатньо високому рівні, його робота високо оцінюється республіканським керівником опікової служби. За період з 2002р. у відділенні від опіків померло тільки двоє дітей.

– Зважаючи на слабку забезпеченість зі сторони держави ліками та обладнанням, у багатьох випадках лікування тяжкохворих дітей із малозабезпечених сімей, ми зверталися до громадськості через засоби масової інформації і знаходили відгук. Люди допомагали коштами, продуктами харчування, одягом, іграшками, здавали кров. Це допомогло врятувати життя 10 дітей за останні 9 років, – зазначає завідувач обласного опікового відділення Володимир Цапенко.

Якщо з медикаментозним та іншим забезпеченням у критичних випадках із допомогою громади вдається в авральному режимі врятувати ситуацію, то з обладнанням справи набагато гірші.

– І тому, коли наш колишній пацієнт взявся допомогти, ми з радістю погодились, хоч і брали сумніви, що вдасться здолати лабіринти та перепони нашої бюрократичної системи. Але ми були приємно здивовані, коли довідались, що в Німеччині знайдено благодійну організацію «Штефанус», яка безкоштовно передала у Черкаський опіковий центр коагулятор ERBE VIO 50C, який вкрай необхідний при проведенні оперативних втручань у хворих з опіками. Застосування цього апарату дозволить значно зменшити крововтрату при виконанні операцій.

Подібні апарати, які виробляють у Черкасах, коштують близько чвертьмільйона гривень, а таких коштів, за словам Володимира Цапенка, ні бюджет міста, ні лікарня, звісно, не мають.

– Колектив відділення, адміністрація лікарні та наші пацієнти передають слова подяки нашим благодійникам. Дякуємо Йогану Шотту, пастору вільної Євангельскої церкви міста Рамштайн Мізенбах, а також Білогубу Василю Івановичу, пастору церкви Християн віри Євангельської «Світло спасіння» міста Черкаси, завдяки старанням котрих нам вдалося отримати цю допомогу.

 

0 коментарів

Залишити відповідь