Німецька Феміда – на стороні українського холдингу

21.09.2017, 10:50

Український агрохолдинг МХП виграв суд проти німецького телеканалу. Приводом для позову став оприлюднений на каналі сюжет, в якому МХП звинуватили у забрудненні навколишнього середовища.

У сюжеті, що вийшов в ефір у червні цього року, йшлося про діяльність двох компаній Групи МХП: Вінницьку птахофабрику і «Зернопродукт МХП». Агрохолдинг звернувся до телеканалу з вимогою спростувати інформацію, що не відповідала дійсності. Аби довести свою правоту, засобу масової інформації надали свідчення, факти і документальні підтвердження.

Компанія вимагала припинити трансляцію програми, в якій виходив сюжет, а також видалити інформацію із сайту, опублікувавши спростування.

Після відмови телеканалу виконати вимоги представники української компанії МХП не зупинилися та подали позов до Цивільного суду Гамбургу.

У ході судового розслідування було встановлено, що телеканал оприлюднив неправдиву інформацію, чим порушив статті 823 (Зобов’язання по відшкодуванню збитків) та 824 (Розповсюдження свідчень, що ставлять під загрозу кредитоздатність) Цивільного кодексу Німеччини.

Суд зобов’язав телеканал вилучити опубліковану інформацію, припинити трансляцію сюжету в ефірі і на сайті, а також спростувати неправдиву інформацію щодо МХП. Рішення суду телеканал повністю виконав.

Як зазначають у прес-службі компанії, подібні звинувачення на адресу МХП — компанії, яка підтримує сталий розвиток і охорону навколишнього середовища — звучали досить абсурдно. Український агрохолдинг відомий прагненням до максимальної екологічної ефективності своїх підприємств, причому підтверджує це інноваційними рішеннями. Найяскравішим з них став у 2013 році запуск унікальної, першої в Європі біогазової станції на курячому посліді на базі птахофабрики «Оріль-Лідер» у Дніпропетровській області. З кінця 2014 року вона працює на повну потужність, виробляючи з відходів виробництва величезний обсяг екологічно чистої енергії.

Офіційна позиція МХП та деталі про справу – на офіційній сторінці холдингу.

0 коментарів

Залишити відповідь