“Нагадує дикий капіталізм”, – замість громадських слухань щодо долі Соснівки провели обговорення

24.01.2017, 19:58

У будинку культури імені Івана Кулика провели громадське обговорення проекту забудови району Соснівки багатоповерхівками. Участь у заході взяли близько двохсот черкащан.

обг

Як пояснив міський голова Анатолій Бондаренко, громадські слухання на сьогодні було скликати неможливо, оскільки розпорядження про це слід було видати ще за 20 днів до заходу. Тож сьогодні з ініціативи “Національного корпусу” в  залі відбулося обговорення “з попереднім голосуванням”.

– Я хотів би, щоб громада чітко вказала дату, коли вона хоче зібратися, і я готовий із завтрашнього дня підписати розпорядження про громадські слухання. Якби я підписав його сім днів тому, воно б не мало ніякої юридичної сили. Без жодного позитивного голосування ніякого будівництва не буде! Я це одразу кажу, щоб не було маніпуляцій. Не міський голова ухвалює рішення, а громада, – наголосив мер.

Категорично проти забудови виступив депутат міськради від “Самопомочі” Олексій Романов. На його переконання, голосування за проект стало наслідком групування земельних питань. Саме це призвело до того, що деякі обранці не змогли розібратись у проектах рішень. Тож він запропонував скасувати таку норму.

обг2

– Наша політична сила не підтримала жодного з рішень, які привели до нашого сьогоднішнього обговорення. Усе це нагадує дикий капіталізм: в угоду певних інвесторів ми опинилися за крок до того, щоб віддати легені нашого міста під забудову, – обурився Романов.

Активісти партій “Свобода” та “Національний корпус” заявили, що готові до акцій прямого супротиву забудові. Депутат міськради від “Свободи” Ярослав Нищик визнав, що його фракція – одна з тих, що голосували за рішення, яке дало поштовх до забудови, проте запевнив, що це сталось помилково.

– Наша фракція не поділяє таке бачення розвитку мікрорайону. Переконаний, що рішення громадських слухань буде одноголосним – проти. Сподіваюсь, міський голова до них дослухається. В іншому разі ми готові вдаватися до акцій прямого спротиву, – зазначив Нищик.

Виступ представника забудовника – приватного підприємства “Міськбуд плюс” Олександра Олененка супроводжувався криками “Фу” та “Ганьба”.

– Треба дякувати, що є ще люди, готові щось зробити, а не тільки кричати “Ганьба” і рвати на собі вишиванку, – обурився Олененко.

обг4

Він також зазначив, що на території, яку планують забудувати, немає лісу – лише сміття.

– Ми плануємо презентацію проекту, з яким слід уважно ознайомитися. Там передбачено багато позитивних моментів. Не треба ухвалювати імпульсивних рішень, – зазначив Олененко.

Окрім нього, більше охочих захистити проект у залі не знайшлося. Далі містяни продовжували висловлюватися проти будівництва, переймаючись, зокрема, доступом до води, водовідведенням тощо.

За підсумками обговорення присутні ухвалили рішення провести вже законні громадські слухання 18 лютого о 14:00. Мер пообіцяв видати розпорядження про проведення громадських слухань уже завтра. Окрім того, присутні проголосували за винесення на громадське обговорення питання мораторію на забудову Соснівського парку. Обидва рішення підтримали одноголосно. Ініціатор обговорення, азовець Дмитро Кухарчук наголосив, що на майбутні громадські слухання слід узяти паспорт (обов’язкова умова – прописка в місті Черкаси) – це дасть можливість взяти участь у голосуванні.

обг3

Як повідомляв “ІнфоМІСТ”, на території по вул. Меделєєва, 4 пропонують збудувати багатоповерхівки, танхаузи, котеджі, житлові будинки клубного типу та громадські заклади. Заплановано, що Соснівка “поповниться” понад 2000 мешканцями нових багатоповерхівок. Їх, до речі, за проектом буде п’ять: три 21-поверхові, а також по одній 12-поверхівці та 16-поверхівці.

 

0 коментарів

Залишити відповідь