На гемодіалізі спекулюють всі, особливо перед виборами, – головний медик області

04.08.2015, 13:11

11791840_859975154099296_2133354420_n

Новий начальник департаменту охорони здоров’я Черкаської ОДА Михайло Лобас розповів, хто він за освітою, де працював та яким він бачить у майбутньому департамент.

За освітою я хірург, друга освіта – МВА, закінчив Міжнародний інститут бізнесу, – повідомив він. – Працював на різних посадах, пройшов шлях від санітара до лікаря. У фармацевтичній галузі – від медичного працівника до  заступника генерального директора крупного дистиб’ ютора. На державній службі працював в Українському медичному центрі сертифікації МОЗ України – від  заступника начальника відділу до гендиректора. Працював і в Державному експертному центрі заступником  директора, де відповідав за реєстрацію лікарських засобів. З травня на запрошення Юрія Олеговича я обіймаю посаду радника.

Михайло Віталійович також перелічив основні напрямки, в яких доведеться попрацювати найближчим часом. Це зміна системи охорони здоров’я та  доступність медицини на основі векторів МОЗу та Уряду.

– Область має бути готова до реформ згори, часу на розкачування мало, – додав він.

Серед питань, які потребують нагального врегулювання – проблема гемодіалізу.

– На цьому спекулюють усі, особливо перед виборами, – сказав він. –   Поставлена задача головою облдержадміністрації: повний розрахунок з компанією «Фрезеніус», а також виконання субвенції з обласного бюджету в сумі 8 мільйонів гривень на оплату послуги гемодіалізу. Є шість проблемних районів: Смілянський, Тальніський, Монастирищенський, Корсунь-Шевченківський, Шполянський та м. Умань, які не освоїли субвенцію. Розроблений алгоритм дій для того, аби законним шляхом розраховуватися з клінікою. Також створений зразок контракту з «Фрезеніусом».  Пакет документів буде погоджений усіма відповідними структурами ОДА. Відразу хочу зауважити – вектор у ставленні до «Фрезеніусу» сьогодні змінився. Потрібно максимально використати досвід світового лідера, щоб налагодити надання допомоги пацієнтам, які потребують гемодіалізу.

Також необхідно підготувати на розгляд сесії обласної ради 28 серпня програму розвитку паліативно-хоспісної допомоги. Документ готовий на 90%.  Запровадити на базі кардіологічного центру проект «Електронна лікарня». Йдеться про електронну реєстратуру й документацію пацієнтів, лабораторій тощо. Уся інформація при цьому буде прив’язана до швидкої допомоги. Розробити проект рішення про дольову участь міст та районів у придбанні відеолапароскопічної стійки з набором інструментів для обласної дитячої лікарні на суму 2 млн грн.

Уже через місяць у закладах має запрацювати інформаційно-аналітична система моніторингу та управління мережею закладів охорони здоров’я (ІАС), презентована на колегії в червні. Наразі пілотний проект планується реалізувати у 5-ти закладах – кардіологічному центрі, онкологічному та наркологічному диспансерах, обласній дитячій та клінічній лікарнях.

– Потреба в цьому давно назріла. Два тижні на впровадження і два тижні на тестову роботу, – зазначив Лобас.

Також він наголосив на тому, що потрібно організувати виїзну консультативну допомогу. Адже це – профілактика та раннє виявлення інфекційних, серцево-судинних, онкологічних захворювань. З вересня проект має запрацювати. Розрахунок необхідних ресурсів для цього вже проведений.

– Головним обласним спеціалістам необхідно підготувати аналітику по своїй галузі. Я не хочу бачити лише хороше. Покажіть мені проблеми, які вирішимо спільно, – сказав він. – Ми маємо працювати швидко. Приймати рішення й  виконувати їх також швидко.

0 коментарів

Залишити відповідь