Реклама

molli

На Черкащині вибрали найкраще фото в рамках всесвітнього конкурсу (фото)

Korsun_Lopuhiny_palace_DSC_1238_71-225-0002
Автор фото — Сергій Криниця (Haidamac), ліцензія CC-BY-SA-4.0

У ході української частини всесвітнього конкурсу Wiki Loves Monuments із фотографування та викладання у вільний доступ світлин історико-культурних памяток визначено найкраще фото по Черкаській області.

Найкраща світлина Черкаської області — фото палацу з архітектурного ансамблю у Корсуні.

Це Садиба Лопухіних, відома також і під іншими назвами: Палац Понятовського, Корсунський палацовий ансамбль найяснішого князя П.П.Лопухіна, а зараз це територія Корсунь-Шевченківського історико-культурного заповідника.

Корсунь-Шевченківський парк та палац 1782 року за замовленням князя Станіслава Понятовського заклав Жан-Анрі Мюнц — живописець, графік, зодчий. Ансамбль розташовано на трьох гранітних островах р. Росі. Кам’яний палац було виконано у новому на той час стилі — в стилі неоготики.

1799 року володіння переходить князям Лопухіним. У 1835 – 1840 роках палац перебудовано за проектом Я.Д. Ліндеся із внесенням кардинальних змін у зовнішній вигляд палацу. У результаті змін Корсунь-Шевченківський палац набув рис російського романтизму.

Ансамбль називають одним із найкращих садово-паркових комплексів України в стилі романтизму, тож не дивно, що саме там зроблено фото, що стало найкращим у Черкаській області.

Автор світлини — Сергій Криниця. Фото поширюється під ліцензією CC-BY-SA-4.0 — тобто його можна спокійно використовувати, не забуваючи вказувати автора і назву ліцензії.

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама