На Черкащині розпочалися роботи з реконструкції шляхопроводу на міжнародній трасі

28.06.2018, 11:00

В Уманському районі на дорозі  М-12 Стрий–Тернопіль–Кропивницький–Знам’янка розпочалися роботи із реконструкції шляхопроводу через залізничну колію та підходів до нього.

Нині відбувається влаштування тимчасової об’їзної дороги. На ній буде влаштовано асфальтобетонне покриття для забезпечення руху усіх видів транспорту, інформує прес-служба Служби автомобільних доріг у Черкаській області.

Реконструкція шляхопроводу передбачає розширення проїжджої частини, облаштування нових опор шляхопроводу, прогонових споруд, заміну балок, влаштування водовідведення, облаштування тротуару, влаштування нового бар’єрного та перильного огородження, нанесення дорожньої розмітки, влаштування штучного освітлення мосту. Також буде влаштовано нове асфальтобетонне покриття на підходах до шляхопроводу, встановлено нові дорожні знаки. Фактично буде збудовано новий шляхопровід через залізничну колію за сучасними стандартами.

Демонтажні роботи на шляхопроводі розпочнуться тільки після влаштування тимчасової об’їзної дороги. Роботи з реконструкції шляхопроводу будуть завершені до кінця 2018 року.

Цей шляхопровід на автодорозі М-12 побудований ще у 1961 році. За 56 років експлуатації, через негативний вплив кліматичних умов, збільшення інтенсивності руху автомобільного транспорту сталося руйнування балок прогонових будов, деформаційних швів та асфальтобетонного покриття. Зараз шляхопровід експлуатується в обмеженому режимі (на штучній споруді введено обмеження руху транспортних засобів вагою більше 15 тонн) і вимагає спеціального постійного контролю за його технічним станом.

За висновками експертів, на сьогодні габарити мосту, міцність бетону плит прогонової будови не відповідають діючим нормам, вантажопідйомність плит прогонової будови та опор не відповідають наявному навантаженню, місцями зруйновано захисний шар бетону плит проїзної частини; спостерігається корозія арматури тощо.

Окрім того, цього року було виявлено наскрізний пролом бетонної плити з оголенням та корозією арматури, що знижує поперечну жорсткість прогонової будови та її несучу здатність.

Роботи з реконструкції цього шляхопроводу проводитиме підрядне підприємство ТОВ «МОСТ-Девелопмент», яке перемогло у тендері.

Останній раз реконструкція штучної споруди на автошляхах Черкаської області проводилася у 2012 році – на автодорозі М-12 Стрий–Тернопіль–Кропивницький–Знам’янка було проведено реконструкцію мосту через річку Ревуха в Уманському районі.

Частина автодороги державного значення М-12 Стрий–Тернопіль–Кропивницький–Знамʼянка в області є частиною транснаціонального транспортного коридору «GO Highway», який з’єднує українські чорноморські порти Одеси та Миколаєва з польськими портами на Балтійському морі у Гданську та Гдині. Протяжність автомобільної дороги М-12 у рамках транснаціонального транспортного коридору «GO Highway» у межах Черкаської області складає 37 км.

0 коментарів

Залишити відповідь