На Черкащині очікують дощі

14.08.2017, 11:33

За кліматичними і фактичними даними, на Черкащині із середини серпня починається поступове зниження температурного фону. Про це інформує обласний Гідрометцентр.

Минулі вихідні на Черкащині видалися спекотними та сухими. Температурний фон перевищував кліматичну норму на 6-7º, а денний максимум становив – 33-35º. До речі, рекорд цьогорічного літа +37º, що зафіксований метеостанціями Канів та Сміла 1 липня не перебито. У цей період спостережень найвища температура +40,1° була зафіксована 8 серпня 2010 року метеостанцією в Каневі.

По всій території області верхній шар ґрунту переважно сухий. Така погода найбільш несприятливо позначається на овочевих та цукрових буряках – зменшуються прирости, спостерігається в’янення та засихання.

На Черкащині утримується переважно надзвичайний (5 клас) пожежної небезпеки, що відповідає критерію стихійного явища погоди. А на Смілянщині показник пожежної небезпеки перевищує екстремальні значення майже у 2 рази. Тому при відвідуванні лісових масивів, на полях необхідно бути обережними із вогнем, особливо при полюванні.

Температура води в р. Дніпро біля Черкас залишається високою +25º, що і надалі сприяє розповсюдженню водоростей, які в свою чергу знижують вміст кисню в воді.

За прогнозом синоптиків, до 16 серпня внаслідок проходження атмосферних фронтів із заходу, на Черкащині очікуються короткочасні грозові дощі, місцями по області у супроводі граду та шквалистого посилення вітру до 15-20 м/с.

Спека спаде на 2-3º і температура повітря становитиме: вдень 25-30º, вночі 12-17º.

З 17 серпня в нашому краї знову встановиться антициклональний характер погоди – опади припиняться, а стовпчики термометрів в денні години досягатимуть спекотних значень – 33º.

0 коментарів

Залишити відповідь