На Черкащині не вистачає робітників для промисловості, транспорту та торгівлі

21.05.2018, 19:10

Про тенденції на ринку праці Черкащини директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

Сучасний ринок праці потребує кваліфікованих працівників з професійною освітою. У свій час дещо був втрачений престиж робітничих професій, тому молодь, в більшій мірі, була зорієнтована на отримання вищої освіти за престижними, на думку багатьох, спеціальностями. У зв’язку з цим перенасичений ринок праці пропозицією робочої сили саме за спеціальностями в фінансовій та банківській сферах, галузі менеджменту тощо.

Досвід показує, що кваліфіковані робітники завжди будуть затребувані роботодавцями і мають більше шансів досягнути професійного успіху. Так, минулого року до Черкаської обласної служби зайнятості від роботодавців регіону надійшло понад 37 тис. вакансій. Левова часта з них, а саме майже 60 % за робітничими професіями. Це вакансії для кваліфікованих працівників з інструментом, робітників для технічного обслуговування обладнання, кваліфікованих робітників у сфері сільського господарства, працівників галузі будівництва та ін.

Про це інформує відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи ОЦЗ.

Сьогодні спостерігається тенденція зростання попиту на робітників для промисловості, транспорту, будівництва, торгівлі та сфери послуг. Так, наприклад, багато заявок до служби зайнятості надходить від роботодавців на електрогазозварників, слюсарів, електромонтерів, швачок, столярів, продавців, кухарів, токарів, водіїв, мулярів. Кожна десята вакансія була заявлена роботодавцями саме за цими професіями. Попитом серед роботодавців користуються фахівці з високим рівнем освіти: бухгалтери, інженери, менеджери, юристи, обліковці, оскільки на цих професіях базується ринкова економіка.

“У зв’язку з певними змінами на ринку праці молодь має дуже виважено обирати майбутню професію. На цей час ми стоїмо на порозі певних змін і будуть затребувані ті, хто має інженерну освіту. Також, будуть затребувані робітничі спеціальності, тобто ті, хто може займатись ремонтом механізмів і обладнання, хто може бути електрозварювальником, електрослюсарем, хорошим токарем. Необов’язково усім отримувати вищу освіту. Можна заробляти достойну заробітну плату і бути затребуваним на ринку праці, маючи звичайну робітничу кваліфікацію. А оволодіння такими основними якостями особистості як енергійність, працездатність, ініціативність, відповідальність, комунікабельність, креативність та професіоналізм допоможуть успішно реалізувати себе у професійній діяльності та житті”, – говорить директор.

 

0 коментарів

Залишити відповідь