“Ми стукаємо, і нам відкриють”, – черкаські гурти штурмують українську рок-сцену

SCOi-HZExcY
фото; “Вконтакті”\Олександр Дубина

На початку червня два молоді черкаські колективи презентували місцевим любителям рок-музики свої нові роботи: «Mia Porta» – дебютний сингл, а «Сонце в Кишені» – свій перший відеокліп. Як хлопці, про творчість яких ще зовсім недавно знали лише жителі студентських гуртожитків, роблять перші кроки в серйозній музичній індустрії, як в Черкасах повертається мода на рок, як на зміну мріям приходить прагматизм та скільки важить людська душа – розповідали кореспонденту видання «Інфоміст» лідери молодих команд.

«Мої двері» (з італійської – Mia Porta) – колектив поки що мало відомий навіть черкаським рок-гурманам. Проте цього літа студентський інді-гурт нарешті заявив про себе, записавши дебютний сингл. «Гримить усе!» – лаконічно і драйово, як і живі виступи групи. За цієї назвою ховається запальний і на диво зрілий трек, близький по звучанню до англійського інді-року 00-х років. Хто вони черкаські «Arctic Monkeys»? Кореспонденту «ІнфоМіст» допомагав з цим розібратись фронтменом бенду Максим Гудим.

1_0UcD6-OZU
фото: “Вконтакті”/Максим Черкаський

– Максиме, коли музика завітала в твоє життя?

– Ще в школі я грав на баяні. Якщо чесно, багато задоволення від цього я не отримував, це було скоріше примусово.  Ще там, в Олександрії, в мене була перша група. «Puck Porta» Це означало – пакунок портвейна. Якраз на портвейн ми збирали гроші нашими виступами (сміється). Я грав на гітарі. Коли ми виступали на вулиці, то, звичайно, ні про які барабани мова не йшла. «Барабанщик» вистукував по механізмі, що складався із фанерної коробки та звичайної пляшки. Але палички в нього були справжні!

image
фото: “Вконтакті”/Максим Черкаський

 – Як вже тут, в Черкасах, з’явилась «Mia Porta»?

– Коли переїхав на навчання в Черкаси (Максим закінчив ЧНУ ім.. Б. Хмельницького. – ред..), то довгий час був без групи. Потім в університет вступив мій олександрійський друг Ярик, з яким ми грали ще тоді в «Puck Porta» – і стало легше. Ми вийшли на барабанщика Віталю. Він взагалі грав в місцевих християнських треш-групах і я не сподівався, що він погодиться бути в групі, що грає зовсім іншу музику. Але він погодився, та ще й басиста привів. Отак ми і записали наше перше сумісне демо. Про назву групи думали доволі довго. У кінці кінців зійшлись на «Mia Porta», це сталося десь у вересні 2014…

 – Розкажи детальніше, як створювалася ваша дебютна робота.

– Гітари ми писали в одному місці, вокал записували в знайомого вдома. При чому в кіманті його дитини. Друг нашого барабанщика звів запис. У сумі за мастеринг ми заплатили близько 1000 гривень. І я скажу, що це доволі дешево. От друзі з Києва кажуть, що в них дешевше, ніж за 3-4 тисячі навряд вийде записатись. Зараз ми в пошуках. З лейблами поки що важкувато. Але ми вже відправили свої записи OTorvald, Green Grey, Мотор’ролла.

sOAKEklmAbk

Зараз ми намагаємося пробитися на радіо. На Radio ROKS або на якусь місцеву радіостанцію. Ми стукаємо, і ми впевнені, що нам відкриють. Кліп би нам непогано було записати, адже тоді буде можливість потрапити в ротацію на A-ONE. Крім всього, в нас вже зараз достатньо матеріалу для міні-альбому. Уже є 9 композицій, а для EP вистачить і 6 треків. Хотілося б записати його до кінця літа

 – Які складаються стосунки між учасниками гурту?

– З гітаристом ми давно вже дружимо. Та й взагалі між усіма нами дружні стосунки. Для успіху треба бути більше ніж групою, треба бути справжньоб родиною. Часто збираємося разом, відпочиваємо, але все рамках дозволеного, бо наш барабанщик людина віруюча, він за нами наглядає (сміється).

 – Яка музика, на твою думку, зараз модна? Як взагалі рок співвідноситься з модою? Він повертається в моду, чи з неї і не йшов?

– Я думаю скоріше повертається, як і впринципі мода на все. Я не здивуюся, якщо через років 10 повернеться мода на кльошеві штани (сміється). От і рок повернувся. Franz Ferdinand i Arctic Monkeys зробили інді-рок модним напрямом. І я їх просто обожнюю. Але я не можу сказати, що ми вирішили: отак, це модно і ми граємо таке. У нас все вийшло спонтанно.

RZJALoM9BQw
фото: “Вконтакті”/Максим Черкаський

 – Після початку 2000-х років в рок-музиці не з’явилося по суті жодного нового напрямку. Як позиціонує себе такий молодий колектив, як ви: варто намагатися шукати щось нове, чи все ж все нове – це забуте старе?

– Зараз придумати щось нове надзвичайно складно. Ми граємо те, що нам подобається, отримуємо від цього кайф і не заморочуємось. Для нас все тільки починається.

 – У Черкасах дуже багато молодих гуртів. Чи є саме у вас якась фішка, яка допоможе вам виділятися на їхньому фоні?

– Я думаю, наша фішка в тому, що ми відкриті і не сковані. Ми відриваємося на сцені. Наш басист, наприклад, роздягається, я танцюю, гітарист падає… Після кожного виступу я приходжу додому вижатий, як лимон. Я думаю, що люди ідуть з наших концертів такими ж. І це круто.

 – Як твоя найбільша мрія, пов’язана з майбутнім групи?

– Я мрію колись вийти на всеукраїнський рівень. Хочу, щоб музика в майбутньому стала моєю професією. Я звільнився із свого попереднього місця роботи, щоб займатися музикою. Мої батьки повністю мене підтримують у цьому. Зараз же я просто тримаю кулаки, що нас таки хтось захоче…

«Сонце в Кишені» хлопці теж молоді, але вже досвідчені та мають власну  аудиторію в місті. Як кажуть, широко відомі у вузьких кола. Вони презентували своїм шанувальникам дебютний кліп на заголовний трек синглу «21 грам». У цих хлопців свого часу теж  була одна скромна мрія. Про те, як вона втілилася в життя, та ще багато всього цікавого, розповів лідер колективу Олександр Дубина.

q5XjX2-6Wfk
фото; “Вконтакті”\Олександр Дубина

– Олександре, я пам’ятаю, трохи більше року тому у тебе була мрія: твоя група хотіла записувати максі-сингл і збирала для цього кошти. Розкажи, як ця мрія стала реальністю?

– Так, давненько то було… З того часу в нас з’явилося вже два максі-сингли. Перший називається –  «21 грам». Туди увійшли 6 композицій, створені нами впродовж 2014 року.  Тираж диску 50 примірників, вони розійшлися серед найближчих і обраних, вони унікальні по-своєму. Другий максі-сингл, «Наживо», записаний нами 14 лютого 2015 року. У нього входять 5 треків, і там дійсно, відповідно до назви, живе студійне звучання, ми писали всі інструменти одночасно. На рахунок грошей, то нам допомогли відшкодувати приблизно половину вартості запису.

VxT7Q5Wa93Y

 – Про що ваший гурт мріє зараз?

– Мрії, звичайно, і зараз  є, але я чим далі, тим більше стаю прагматиком і вірю лише у ефективну працю і результат. Не можу сказати, що я задоволений повністю тим, що відбувається. Завжди є над чим працювати.

 – Розкажи про ваш дебютний кліп, який був презентований на День міста.

– Кліп був знятий впродовж травня 2015 року. Зйомки проводила Юля Мо – “mostudio”. Ми дуже швидко знайшли з нею спільну мову, і тому все залежало лише від погоди та координації зручного часу для всіх. У зйомках брала участь Лідія Білик, яка є обличчям максі-синглу “21 грам”. Ми спеціально підганяли презентацію відео до Дня міста – 6 червня. Пісня “21 грам” написана про найдорожче для мене в житті: про мої переживання, близьких людей і кохане місто. Ціна відеороботи не розголошується за погодженням всіх сторін. Можу сказати лише одне:  це коштувало мені 2-ох місяців “краудфандингу” (співпраця людей, які добровільно об’єднують свої гроші або інші ресурси разом, – ред.) біля «Любави» (сміється).

 – Чому саме «21 грам»?

– Ця назва символічна, в неї вкладена душа, адже 21 грам – це вага людської душі. Ідея кліпу передається скоріше в імпресіоністському сенсі, тобто інтуїтивним швидким схопленням емоції і продукування її на екран. Ми керувались відчуттями під час зйомок, раціо було менше…

image
фото; “Вконтакті”\Олександр Дубина

 – Чи потрапить кліп в ротацію на спеціалізовані канали?

– Ротація відео в планах. Є ще купа роботи, тому ми будемо паралельно займатися цим.

 – Є вже якісь плани на рахунок повноцінного альбому?

– Поки ми лише робимо спроби, робим скоріше демо-версії пісень, про роботу над серйозним альбом поки мова не йде, всьому, певно, свій час.

 – Нещодавно ви виступили на Фестивалі нескореної нації. Як враження?

– Я пишаюсь тим, що мав змогу долучитися до такого дійства, як цей фест. Він проводився вперше. Ми його відкривали. Неймовірна енергетика місця змушує тебе бути натягнутою струною впродовж всього виступу, “мурахи” не злазять. Я пишаюсь своїм краєм, його історією, героями і тому, готовий зробити все, що в моїх силах аби примножувати його славу!

LcfbdskC2eE
фото; “Вконтакті”\Олександр Дубина

У зараз у молодих бойзбендів у розпалі гаряче музичне літо. Хлопці з «Mia Porta», крім концертів  у Черкасах, планують «прогриміти» і в Кривому Розі. Календар «Сонця» взагалі надзвичайно насичений. Дубина і Ко, окрім згаданого “Фестивалю нескореної нації”, влітку 2015 вже засвітилися на ювілейному «SoundЧе», що був присвячений пам’яті Андрія Кузьменка. Попереду луцький “Бандерштат” (31 липня – 2 серпня) та “ШеФест” у Моринцях (22-23 серпня). Крім цього, колектив планує виступити в Івано-Франківську, Свіржі, Моринцях та Тростянці.

0 коментарів

Залишити відповідь