Ми не можемо у лікувальних установах зробити прихід і “ночлєжку”, – у мерії вирішували питання облаштування цілодобових пунктів обігріву

12.01.2017, 11:30

Сьогодні у мерії відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, де вирішували питання облаштувань пунктів обігріву.

У ході засідання виникали суперечки щодо відповідальних осіб за упорядкування таких пунктів. Оскільки ані до повноважень управління ДСНС, ані до повноважень патрульної поліції це не входить.

Патрульні у свою чергу наполягали на нагальному вирішенні питання. Оскільки у нічну пору доби саме на плечі поліціянтів лягає ця проблема. Вони повинні проявляти піклування та відвозити безхатьків до пунктів обігріву. Однак куди саме мають доправити людину, яка не потребує лікувальної допомоги, – чітко не визначено.

Серед озвучених варіантів – облаштування таких місць у лікарняних установах.

580344_889666377818440_2953441709696485209_n

Був присутній на засіданні і головний медик Черкас Олег Стадник. Він наголосив, що люди, які можуть нести потенційну небезпеку занесення внутрішньолікарняної інфекції, не повинні вільно відвідувати медзаклади.

– Департамент охорони здоров’я повинен виконувати функцію надання медичної допомоги, забезпечення санітарно-епідемічної ситуації і контроль рівня захворюваності на території Черкас. Займатися соціальною політикою, захистом, обігрівом департамент не вповноважений. Ми не можемо у лікувальних установах зробити прихід і “ночлєжку”, а хто відповідатиме за те, що туди занесуть туберкулбоз, воші. Хто буде відповідати за те, що на минулому тижні сторонні особи винесли із оперблоку Третьої міської лікарні монітор. Із стоматполіклініки винесли комп’ютер і монітор.

На комісії дійшли згоди, що цілодобовий пункт обігріву має бути автономним, тобто відокремленим від медичної чи соціальної установи.

За пропозицією начальника департаменту соціального захисту Черкаської міськради Оксани Мовчан пункт обігріву облаштують на базі Центру реінтеграції безпритульних, яким опікується благодійна організація ЛЖВ “Від серця до серця”. Такі дії погоджені із керівництвом організації.

Відтак вже сьогодні там тимчасово розгорнуть палатку, аби безпритульні мали змогу обігрітися та випити чаю.

Департамент економіки та розвитку у свою чергу до завтрішнього ранку має вивчити питання щодо наявності вільних автономних приміщень, які можна переоблаштувати у цілодобові пункти обігріву.

Однак досі залишається невирішеним питання волонтерів, які чергуватимуть на цілодобових пунктах.

Завтра члени комісії зберуться знову о 8 год 30 хв. Проблема потребує негайного вирішення, оскільки на вихідні прогнозують пониження температури.

Нагадаємо, що денними пунктами обігріву опікуються комітети самоорганізації населення.

0 коментарів

Залишити відповідь