Можна робити все і навіть більше. Черкаська гімназія демонструє інновації (фото)

03.11.2017, 17:02

Для дітей 9-ї гімназії ім. О.М. Луценка підготували сюрприз. Після канікул школярі матимуть змогу навчатися у новообладнаних сучасною технікою класах хімії, біології та фізики. Адже школа взяла участь у проекті “Інноваційні школи Черкащини”.

Побували на екскурсії в інноваційній школі і журналісти “ІнфоМІСТ”.

У гімназії вже практикують нові підходи до навчання у початковій школі. Тут парти розташовані не традиційно рядами, а по колу, аби не дивитися постійно у спини однокласникам. Що дозволяє дітям спілкуватись, весь час бути в команді, присутні моменти творчості і конкуренції. Уроки починаються із так званих ранкових зустрічей. Дітки сідають на килимок і обговорюють тему тижня.

– Раніше освіта була знаннєвою, а ми вчимо і розпоряджатися ними. Важливі і психологічні моменти, – зауважує керівник навчального закладу Ірина Топчій. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Забудьте про будь-яке співфінансування”, – в ОДА сперечалися через інноваційні школи

Зізнаються, така методика потребує серйозної підготовки вчителів до кожного уроку, аби щоразу зацікавлювати учнів. Їх тут називають “агентами змін”. Вони не мають готових рецептів чи програм, тож кожного тижня готуються.

Кожний учень для зручності має власну шафку, які розташовуються біля класних кімнат. У комірку можна покласти змінне взуття, спортивну форму, особисті речі тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інноваційні школи почали отримувати новітнє навчальне обладнання

– Другу чверть наші діти почнуть з новими обладнанням, це буди для них сюрпризом. Дуже приємно, що школа має можливість змінюватися, удосконалюватись матеріально-технічна база. Вдячна тому, що ми потрапили у такий цікавий проект ДФРР, він відкриває надзвичайні можливості. Кабінети хімії, фізики і біології, які маємо, це лише перший крок на шляху до створення сучасних-кабінетів-лабораторій. Наші діти потребують обладнання, яке дасть змогу жити в майбутньому. Діти потребують все нових і нових методик, які б зацікавлювали. Наші кабінети – показник того, що реформи відбуваються, – говорить директор гімназії Ірина Топчій.  

В оновленому кабінеті хімії крім мультимедійної дошки, спеціального обладнання для вимірювання різних спеціалізованих показників, у кожного учня на столі є все необіхідно для проведення лабораторних робіт. Кажуть педагоги: тут можна робити все і навіть більше.

Щойно розпакували і нові потужні комп’ютери із ліцензованим програмним забезпеченням.

У кабінеті фізики є віртуальна, реальна і цифрова лабораторії. Їх обладнали також в рамках проекту “Інноваційні школи”. Спробував на собі демонстраційні технології і перший заступник голови Черкаської ОДА Віталій Коваль – виміряв пульс та прослідкував за зміною температури палаючого вогню.

Вражає кабінет LEGO-архітектури. Такий клас єдиний в області. Тут дітям дають абсолютну свободу для творчості, адже конструктори не мають певних схем чи макетів, учні довіряють лише власній фантазії. Незабаром юні конструктори збираються відтворити навідоміші черкаські будівлі.

Є в кабінеті й інтерактивна дошка. Вчителі активно використовують ігрові форми, гаджети, зокрема, систему “Kahoot” – програма для створення вікторин, опитувань тощо.

Застали за роботою і шкільну команду із роботехніки, які саме готуються головного змагання в світі FIRST LEGO League. Цьогорічна тема – вода та все, що пов’язане з нею.

– Дев’ята гімназія є учасником низки пілотних проектів, зокрема проекту “Нова школа”, – в рамках якої вчаться перші класи окремо для хлопчиків, і окремо для дівчаток. Є групові заняття, змагальний момент. Реалізований проект “Інноваційні школи Черкащини”. Діти з понеділка користуваться надсучасними кабінетами фізики, хімії і біології. Тут ми показуємо інвестиції в освіту, в майбутнє. всі провідні фахівці визнають, що вони найперспективніші і найрентабельніші. Горять очі і в дітей, і у вчителів. На гімназії ми не зупиняємось, таких шкіл на Черкащині відібрали 28. На понад 30 млн грн закуплене сучасне обладнання. До кінця року цифра дійде до 40 млн грн, – розповів Віталій Коваль.

Також Віталій Коваль розповів, що в Черкаському державному технологічному університеті впроваджуватимуть елементи робототехніки, готуватимуть спеціалістів із радіотехніки, електротехніки, комп’ютерного моделювання. Адже діти, які закінчуватимуть навчання у школах, повинні продовжувати навчання у вишах, реалізовувати навички у більш складних системах.

 

0 коментарів

Залишити відповідь