“Мажоритарка – це зло”, – в Черкасах мітингували за зміну виборчих правил (фото)

15.05.2018, 10:19

На Соборній площі Черкас відбулася акція за внесення змін до Виборчого кодексу України.

Організатором мітингу виступила громадська організація “Центр UA”.

Подібні заходи сьогодні відбуваються по всіх куточках України.

У Черкасах акцію підтримали опозиційні політсили. Загалом зібралось близько 200 черкащан.

За словами регіонального координатора “Центр UA” Сергія Пасічника, нині вибори до Парламенту відбуваються за законом, що було ухвалено у 2011 році, за змішаною системою. Відтак 50% Ради обирається на мажоритарних округах, а ще 50 – за закритим партійним списком. Зараз Україна може змінити ці “правила”.

7 листопада минулого року Верховна Рада проголосувала за зміни до закону, які спрямовані на скасування “мажоритарки” та вибори до ВР за відкритими списками.

– Такі зміни дозволяють вбити одразу двох зайців. З одного боку, прибрати найбільш корупційну складову у Верховній Раді – мажоритарку, з іншого боку – дозволяє новим партійним лідерам у регіонах зайти у списки, щоб громадяни могли впливати на те, хто в ці списки потрапить і стане депутатом, – коментує Сергій Пасічник.

За його словами, Верховна Рада планує розглянути Виборчий кодекс у травні.

– Але там є проблема з тим, що внесено близько 4000 поправок. Це може серйозно загальмувати справу, – переконаний активіст.

За результатами акції лідери партійних осередків підписали листа, в якому просять обласну та міську ради звернутись до колег із Парламенту, щоб ті підтримали зміни до виборчого законодавства.

0 коментарів

Залишити відповідь