Масове отруєння школярів (за підсумками дня)

8 травня о 9:13 на території загальноосвітньої школи № 8 під час проведення шкільної лінійки на якій перебували 424 учні, відчули погіршення самопочуття та почали втрачати свідомість 15 учнів школи (2-9 класи). Згодом кількість звернень за медичною допомогою збільшилась до 53.

Станом на 19-ту годину до лікувальних закладів м. Черкаси шпиталізовано 53-х школярів та 4-х вчителів, – 11 дітей в стані середньої важкості перебувають в реанімації, решта в задовільному та легкому стані. Головні скарги у потерпілих на нудоту та запаморочення.

З метою визначення причини погіршення стану здоров’я учнів, фахівці хіміко-радіологічної лабораторії Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління ДСНС на території школи проведені заміри повітря, ґрунту, а також особистих речей на вміст небезпечних хімічних речовин.

Перевищень вмісту хімічних речовин понад граничнодопустимої концентрації не виявлено (аміак – 0 мг/м3; хлор – 0 мг/м3, сірководень – 0 мг/м3, горючі гази – 0 мг/м3). Рівень кисню в повітрі – 20,9% (при нормі – від 19 до 23%).

Лабораторією Держпродспоживслужби міста Черкаси, для дослідження на вміст небезпечних речовин взято проби води з системи централізовано водопостачання школи та бутильованої питної води. За результатами небезпечних або отруйних речовин виявлено не було.

На місці події було розгорнуто оперативний штаб, координацію дій в якому здійснювала мобільна оперативна група ДСНС на чолі із начальником Управління ДСНС. Під головуванням Голови Черкаської обласної державної адміністрації Юрія Ткаченка проведено засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС щодо визначення першочергових заходів з локалізації та ліквідації осередку події, надання допомоги потерпілим.

В обід участь у засіданні регіональної комісії також взяли Голова Кабінету Міністрів в Україні, Володимир Гройсман, разом із в. о. міністра охорони здоров’я Уляною Супрун, та Головою Державної служби з надзвичайних ситуацій Миколою Чечоткіним, які також відвідали потерпілих у лікарні.

Стан черкаських школярів, які через отруєння невідомою речовиною, потрапили на лікарняні ліжка стабільний, усі у свідомості, почуваються задовільно. Ризиків для їх життя немає. Надається необхідна лабораторна, лікувальна та консультативна допомога. Працівники психологічної Служби Управління ДСНС забезпечили фахову підтримку потерпілих та їх рідних на місці події і у лікувальному закладі.

Головною версією отруєння наразі залишається локальне розпилення невідомої речовини.
З цього приводу активно працюють правоохоронці.

За цю версію і той факт, що в жодному іншому районі міста аналогічних випадків отруєння не було.

Наразі ані в повітрі, ані у воді жодних небезпечних або отруйних речовин не виявлено. Саме тому оперативний штаб вважає, що це локальна проблема, яка сталася під час проведення заходу у школі.

Надалі справа за київськими лабораторіями. У відповідності до доручення Голови Уряду, їм необхідно долучитися, аби провести більш ретельне та ґрунтовне дослідження наявних проб.

Костянтин Проценко, речник УДСНС у Черкаській області

Джерело: Фейсбук

Статті від автора

0 коментарів

Залишити відповідь