Купання у Дніпрі може викликати амнезію? (відео)

15.08.2015, 19:15
дніпро
Скріншот з відео

У Дніпрі швидко розмножуються небезпечні водорості. Усе через бруд і спеку. В результаті, риба гине від нестачі кисню, відпочивальники ж скаржаться на алергію. Токсини, які містяться у синьо-зелених водоростях  можуть викликати амнезію, спричинити паралітичні дії, діарею, появу нейротоксинів тощо. Про це йдеться у сюжеті “ЧСН“.

Проблема «цвітіння» води в Україні стала актуальною із початком будівництва каскаду водосховищ на Дніпрі. Вже з 70-х років минулого століття вчені вивчають цей феномен. Їм вдалося з’ясувати – «цвітіння» викликане масовим розвитком груп водоростей. Особливе місце серед них займають деякі види синьо-зелених водоростей. Вони є найнебезпечнішими для здоров’я людини через токсини, які продукують.
«Цвітіння» води негативно впливає як на водойми, так на людину. Синьо-зелені водорості можуть призвести до отруєння під час купання у воді, а також якщо вживати рибу з зеленої водойми. Кип’ятіння води та звичайна термічна обробка риби не знижує її токсичності..
Аби запобігти забрудненню води, потрібен посилений контроль за скидами у водойми неочищених стоків, значне зниження фосфорного навантаження на водойми. Втім нині у державі на це коштів не має.

0 коментарів

Залишити відповідь