“Посадити не можна відпустити”, – як черкаські політики оцінюють “переродження” Саакашвілі (опитування)

05.12.2017, 20:58
Фото: Українська правда

Сьогодні всю країну облетіла новина про затримання колишнього голови Одеської ОДА, а наразі голови “Руху нових сил” Міхеіла Саакашвілі.

Працівники ГПУ і спецпідрозділ “Альфа” прийшли до Саакашвілі в межах справи щодо колишніх українських політиків-утікачів. Приводом стали заяви деяких таких утікачів про те, що вони фінансують акцію РНС під парламентом.

Сам Саакашвілі заліз на дах. Але його звідти забрали і затримали. За даними СБУ, йому інкримінують порушення за ч 1. статті 256 – “Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності”.

Машина, у якій Саакашвілі намагалися вивезти, була заблокована на вулиці Трьохсвятительській. Активісти довгий час блокували її виїзд. О 13:40 прихильники Саакашвілі змогли вирвати його з машини.

«ІнфоМІСТ» поцікавився у відомих політиків і громадських діячів Черкас, як вони оцінюють сьогоднішні події у столиці.

Обласний керманич Руху нових сил Сергій Яковенко:

Саакашвілі безпідставно позбавили громадянства і не дали оскаржити ці незаконні дії в суді, позов відхилили. Зранку провели обшук по сфабрикованій справі, інкримінують нібито державний переворот, нібито переговори з Курченком. У його квартирі просто виламали двері, не допускали адвокатів, не показували документів, вивели надвір. Сакашвілі не вів переговори із регіоналами, нема фінансування ззовні. Ми не платимо людям за те, що вони їдуть на Майдан в Київ. Наймаємо за рахунок тих, хто хоче нам допомогти, автобуси і їдемо. На незаконні дії влади бачимо адекватну відповідь від народу. На марші на його підтримку вийшла дуже велика кількість людей, це показник.

Важливо: ми не вимагаємо перевороту, ми вимагаємо ухвалення Закону про імпічмент. За 26 років незалежності досі немає відповідного закону, важеля впливу на президента, виходить, він поза законом. Народ також підтримує ці зміни, ми не робимо наступний майдан, а у законний метод добиваємося, щоб нас не ігнорували.

Справа не у Саакашвілі… Хоча його поважають у багатьох країнах, він 20 років був президентом, поборов корупцію і зламав систему. Він не претендує на президентський пост.

Голова обласного осередку БПП «Солідарність» Сергій Кудактін:

Поведінка Саакашвілі доводить, що він боїться бути затриманим і не бажає співпрацювати зі слідством. Це свідчить лише про те, що політик відчуває обґрунтованість доказів проти себе. Він має прийти на допит до слідчого і не ховаючись за спини людей у суді доводити та відстоювати свою позицію.

Правоохоронці мають беззаперечні докази вини Саакашвілі. На записах особисто Саакашвілі обговорює плани спільної діяльності, визначає посередників для співпраці із Сергієм Курченком – олігархом-втікачем, який російським агресором визначений відповідальним за власність, незаконно захоплену на окупованому Росією Донбасі. Одна з найближчих до Саакашвілі осіб, Северіон Дангадзе, обговорює з представниками Курченка, скільки коштів їм треба на атниукраїнські акції: підкуп журналістів, проплату “учасників мітингу”, хабарі чиновникам і правоохоронцям. Більше того, оточення Саакашвілі отримує гроші, передані їм Курченком для організації антиукраїнських акцій. Це зафіксовано на відео.

Ми всі маємо розуміти, кому «на руку» розгортання подібних провокаційний подій в Україні. Відповідь одна – Путіну. Росія хоче організувати керований хаос в Україні, причому керований із Москви, спровокувавши боротьбу всіх проти всіх для повної делегітимізації як української влади, так і України, як держави, що не може самостійно вирішувати своє майбутнє.

Реалізація сценарію несе загрозу для кожного українця. Давайте будемо мудрішими і почнемо нарешті розбиратися в підводних течіях поведінки тих чи інших політиків. Саакашвілі має відповісти за свої дії перед українським судом та народом.

Депутат Черкаської обласної ради кількох скликань Любов Майборода:

Ми не повинні забувати історію подій 17-18 років минулого сторіччя, коли 90% українців проголосували за українські партії і лише 10% – за більшовиків. І тим не менше, тоді більшовики шляхом шантажу, підкупу і збройного протистояння вчинили державний переворот і захопили владу в Україні. Сьогодні цю функцію виконує Саакашвілі, він дестабілізує ситуацію. Я вражена його переродженням, адже коли була війна у Грузїї, ми його всіляко підтримували. Сьогодні його діяльність є загрозою незалежності України, фінансується російським ФСБ. Ми маємо забезпечити в країні стабільність виборчої системи, стабільну заміну влади, стабільне проведення виборів. Всілякі позачергові вибори лише шкодять Україні. Правоохоронні органи мають дати оцінки діям Саакашвілі, які вже мають усі ознаки злочину, а громадяни, кожен із нас, мають берегти Україну, яку ми маємо.

Заступник голови Черкаської обласної ради Вадим Гайович (Радикальна партія Олега Ляшка):

Я взагалі не знаю, хто такий Саакашвілі для України. Мені важко кваліфікувати дії особи без громадянства, особи, яка незаконно перетнула державний кордон, перебуває у міжнародному розшуку. За всіх цих обставин він веде активну політичну діяльність, підіймає такі гострі питання як імпічмент президенту і так далі… У зв’язку із цими подіями можна зробити певні висновки: немає сумніву, що ця особа керована ззовні, як мені здається, за підтримки західної спільноти, зокрема США. Без цієї підтримки він би себе так не вів.

Поки Саакашвілі займатиметься політикою в Україні і представляє нібито опозиційну нішу, у нас нормальної біполярності опозиція-влада не буде. Він дискредитує нашу політику, нашу державу, це пляма і міжнародна ганьба. Що ця особа робить в Україні? Чому досі правоохоронними органами не зроблені певні кроки? Зокрема й міжнародно-розшуковими службами. Закон України має бути один для всіх» Я не хочу оцінювати Саакашвілі як політика, давати правові оцінки діям, перетину кордону…

Як громадянин, якому не байдуже, який ми маємо вигляд перед міжнародною спільнотою, оцінюю явище гостро негативно. Ми маємо завойовувати підтримку, розуміння, демонструвати рівень цивілізованості як у політичному просторі, так і інших галузях. Саакашвілі говорить про порядок, про справедливість, законність, а сам ігнорує ці ж закони. Він виконавець, за яким стоять великі люди, що зацікавлені в дестабілізації в країні. Саакашвілі можна назвати фахівцем по революціях. Імпічмент президенту якщо і має бути, то проведений у законний спосіб, враховуючи думку громадян і політичних сил, які готові взяти на себе таку відповідальність.

Голова черкаської громадської організації «Об’єднання бійців-реформаторів», колишній солдат АТО Сергій Лугеря:

Переконаний, що Саакашвілі не потрібно було пропускати ще тоді через кордон. Це була перша і фатальна помилка. Коли людина таким шляхом потрапляє в країну, то що вона тут хоче робити далі. Ми живемо в Україні, ми воюємо за нашу державу. Чому він не живе у Грузії? Ані я, ні ви не їдемо ж у Грузію ставати політиками, президентами. Кожен живе у своїй країні. У нас вистачає своїх лідерів. Я не стверджую, хороший він чи поганий, але роблю висновки із його вчинків та поведінки. А вона – це просто піар-шоу. Як Насіров укривався ковдрою, так цей на дах залазить. Зрозумів, що ковдра не подіє. Дати оцінку усім подіям я не можу, але моя позиція однозначна стосовно його перебування у країні: спіймати та екстрадувати. Те, що він агент впливу, незрозуміло з ким працює – видно неозброєним оком.

Голова обласного осередку «Національного корпусу» Дмитро Кухарчук:

Ситуацію оцінюю однозначно негативно. Зараз наша держава перебуває у кризовому стані. Потрібно зробити вибір: або ми створюємо соборну та незалежну Україну, яка відновить своє місце в геополітиці, свій ядерний потенціал, посяде належне місце в Європі, або ми просто будемо продовжувати кожного року зменшувати чисельність нашого населення. Я говорю про ті олігархічні сили, які не переставали ґвалтувати та грабувати Україну, починаючи з 1991 року. За цей час змінилися виключно прізвища, а сили залишалися ті ж самі. Головною силою, яка фігурувала, було радянське КГБ. Воно залишило свій вплив, система не змінилася. У цьому контексті немає нічого дивного, що випливає прізвище Сергія Курченка, оскільки саме він був тією людиною, яка до 2013 року керувала Україною: на рівні, вище чи нижче Януковича, але однозначно він був однією із ключових персон.

Заяви про фінансування Сергієм Курченком акцій протесту Міхеіла Саакашвілі, його арешт я вважаю або як реванш регіоналів, тонку гру глави держави із Саакашвілі, або ж як спосіб відволікти від важливіших питань. Такі напливи інформаційного резонансу трапляються тоді, коли важливі питання піднімаються у Раді. Наприклад, післязавтра у парламенті мають порушувати питання зняття мораторію на продаж землі. І це як спроба відволікти увагу всіх українців від цього нагального питання.

Що стосується Саакашвілі, то він ще півтора місяці тому заявляв, що українським ЗМІ заборонили будь-що писати про нього, пускати на ефіри. Якби така заборона існувала, то інформаційного резонансу не було б. Політика – це як шоу-бізнес. Кожен із учасників грає свою роль. Те, що він виліз на дах – це одне, от якби він зіскочив – це щось значило б. Вилізти на дах і таке сказати може хто завгодно. Від цього в житті кожного з нас нічого не змінилося.

Стосовно звинувачень, які висуває ГПУ, думаю, що навіть ця структура, до якої я маю досить скептичне ставлення, як і до всієї правоохоронної системи України, не могла аж настільки знахабніти, щоб такі докази підробляти. Хоча все може бути.

У суспільстві є певний градус напруги. 4 роки тому трапилася Революція. Сьогодні люди розуміють, що вона насправді не відбулася, просто пройшла зміна одних олігархічних кланів на інші. І градус напруги через це зростає. Тому такими беззмістовними ходіннями Саакашвілі цей градус напруги знизить максимально. Він вже кинув один народ, грузинський. Багато його поплічників зараз сидять, а він хоче розвести ще один український народ. Мені дуже сумно у цій ситуації, що як мені здавалося деякі дуже адекватні, розумні люди ведуться на цей фарс, який лунає від нього.

Я воював в Азові, у мене було дуже багато побратимів-грузинів. Нашим інструктором був чоловік, що був начальником особистої охорони Саакашвілі. І я чув дуже багато чого про цю людину. Впевнений, що це не месія, це та сама система, просто подана нам під іншим соусом. Я сподіваюся, що українське населення буде тверезим у цій ситуації та не буде вестися на шоу, яким намагаються його сьогодні підкупити.

Далі буде…

0 коментарів

Залишити відповідь