Із ворожкою та передбаченнями: у Черкасах обговорили порушення в деклараціях районних голів (фото)

30.01.2018, 14:15

ГО “Проти корупції” у співпраці із проектом ПРООН “Прозорість і доброчесність публічного сектору”, проекту “Конфлікт інтересів у діяльності місцевих депутатів Черкаської області” проаналізували декларації голів районних рад Черкащини та їхніх заступників.

Про результати розповіли сьогодні на прес-конференції. Присутніх зустрічала ворожка, яка кожному вручила передбачення на наступний рік. Головний меседж: які б матеріальні статки не напророкували, основне – декларувати все надбане.

У межах проекту проаналізували 31 декларацію: 19 голів районних рад та 12 заступників, у 7 районах інформації про чинних заступників районних рад не знайшли, у Чорнобаївському районі немає ні голови, ані заступника. Тому аналізували декларації попередників.

Юридично правильно заповнену декларацію знайшли лише одну. Відмінником виявився екс-заступник голови Чорнобаївської райради Анатолій Нужний.

Як розповіла фахівець із планування і проведення PR-каманії ГО “Проти корупції” Ірина Семенова, загалом у проаналізованих деклараціях виявили наступні помилки: невказана або вибірково вказана вартість нерухомого майна, занижена вартість нерухомості, приховування бізнесу або й нерухомості, великі суми, що безслідно зникають. Є низка випадків незазначення орендованого житла, приховування членства в партіях та громадських організаціях.

За словами керівника ГО Юрія Путрі, щодо зазначених вище порушень юристи проекту звернуться до суду. Результати перевірок систематизовані в єдиний внутрішній реєстр, який оприлюднять згодом.

Загалом же 15% декларантів вказали понадмільйонних річний дохід, тоді як дохід до 100 тис грн – 5%. 45% е-декларацій мають високий корупційний ризик.

Згідно антикорупційного законодавства, штраф у розмірі від 17 тис грн до 42 500 грн тягне за собою надання недостовірних відомостей стосовно майна вартістю 100-250 прожиткових мінімумів. Якщо ж більше – може сісти за грати до двох років.

Аналіз декларацій розміщували на сайті Zmi.ck.ua.

 

 

 

0 коментарів

Залишити відповідь