Із двох десятків пологових відділень в області можуть лишити лише 4

30.07.2015, 14:34
58163
Фото: dt.ua

Черкаська область належить до 7-ми регіонів із найвищим коефіцієнтом природного зменшення населення. Останнім часом в області зменшилася кількість пологів. Тож, якщо дотримуватися рекомендації МОЗ щодо закриття малопотужних відділень, де приймають менше 400 пологів на рік, на Черкащині доведеться закрити майже всі районні пологові відділення: із 20-ти їх залишиться тільки 4. Про це газеті “Ваше здоров’я” розповіла заступник директора департаменту охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації Наталя Лакуста.

– Ми не можемо вдаватися до таких кардинальних дій і для початку обмежимося оптимізацією пологових відділень, у яких приймають до 200-т пологів на рік. Таких у нас чотири: у Драбівській, Кам’янській, Лисянській і Чигиринській ЦРЛ, – говорить заступник директора Департаменту охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації Наталя Лакуста. – У цих відділеннях не забезпечується постійна підтримка кваліфікаційного рівня лікарів, оскільки при малій кількості пологів зменшується показник оперативної активності, втрачається практика надання акушерської допомоги. Крім того, районні пологові відділення недостатньо оснащені сучасною апаратурою, у них відсутнє цілодобове чергування фахівців. Це зумовлює високу частоту ускладнень під час пологів, зростання ризику материнських і перинатальних втрат.

Для раціональнішого використання ліжкового фонду акушерських стаціонарів до завершення процесу реформування в обласному департаменті охорони здоров’я планують організувати 4 міжрайонні перинатальні відділення. У малопотужних райлікарнях залишаться відділення гінекології та амбулаторії для спостереження за вагітними.

0 коментарів

Залишити відповідь