Реклама

molli

Історії скандальних мерських виборів у Черкасах з 1994 року

Самозахоплення мерського крісла, барикадування у робочому кабінеті, сумнівні рішення ТВК… На передодні виборів кореспонденти “Акценту” вирішили пригадати, як ставали мерами у Черкасах останні 20 років.

Фото з мережі

Володимир Олійник (1994 р.)

Не дочекавшись офіційного оголошення результатів, Олійник зламав замок робочого кабінету чинного тоді голови Марка Літовського. Очевидці події стверджували, що того ранку Володимир Миколайович дістав дзвінкого ляпаса від Марка Зіновійовича, а до нього ще й оскарження, і справу таки виграв. Однак, судова тяганина ні до чого не призвела, а в 1995-му й ВР відсторонилась від „клінічного випадку“. Тож уперше Олійник став мером у вельми сумнівний спосіб.

Володимир Олійник (1998 р.)

З відривом у кілька тисяч голосів обійшов підприємця Олега Тішакова, але в Оршанці всі прикордонники як один проголосували за Олійника, що „викликало питання“.

1662329_1379078789026971_1195415241_n-298x320
Фото з мережі

Анатолій Волошин (2002 р.)

Переміг Олійника „в чисту“, але ТВК вдалася до затягування оголошення підсумків. І Анатолій Борисович вчинив так само, як 8-ма роками раніше його попередник: захопив кабінет, поки Олійник давав прес-конференцію. Волошин із командою забарикадувалися у кабінеті на тиждень. Вся країна побачила кадри, на яких невизнані переможці мотузками тягнули пакети з провізією від прихильників. Результати виборів оголосила обласна ТВК, а міську розпустили.

1403014015_384331

Сергій Одарич (2006 р.)

На березневих виборах Анатолія Волошина зняли з перегонів, звинувативши у використанні адмінресурсу (наданні пільг дітям та студентам на проїзд комунальним транспортом). Далі закрутилася веремія: переміг Валерій Пащенко — зняли й Пащенка: тут „інкримінувалися“ й фальсифікація із бюлетенями, й адмінресурс у формі відповідної роботи у власному кабінеті.

Перевибори мали відбутися у червні, але не відбулися з дивної причини: не завезли бюлетенів. Упродовж цієї історії встиг „заляпатися“ практично увесь тогочасний місцевий політбомонд. Окрім Сергія Одарича, який до нього не належав. А на початку листопада саме Сергій Олегович переміг, як альтернатива усьому, що тут коїлося до цього. Уперше новий мер увійшов до кабінету без пригод, а попередній, Анатолій Волошин, якого хоч і усунули, та де-юре так і не перемогли, передав йому символічного ключа.

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама