“Холодний Яр і Шевченків край – це націо-географічні центри”, – на вихідних у Моринцях відгремить Ше.Fest

18.08.2015, 12:04

DSC06936

Цими вихідними на батьківщині Тараса Шевченка в селі Моринці пройде другий всеукраїнський благодійний фестиваль Ше.Fest.

На прес-конференції, що відбулася в стінах Будинку рад організатори та гості Ше.Fest поділилися планами та очікуваннями від фестивалю.

Про благодійну складову розповіла організатор – Юлія Капшученко-Шуменко.

DSC06931
Юлія Капшученко-Шуменко

– У минулому році кошти, які ми зібрали на фестивалі, пішли на допомогу воїнам із Звенигородщини. Ми придбали їм тепловізор. У цьому році ми плануємо передати кошти батальйону “Айдар”, – ділиться планами пані Юлія.

Серед почесних гостей фестивалю – відомий сучасний письменник Василь Шкляр.

– Люблю Черкащину, – розпочинає Шкляр. – Я переконаний, що Холодний Яр і Шевченків край – це такі собі націо-географічні центри нашої країни. Я думаю, що перша подорож Шевченка – це саме його дитяча мандрівка в Холодний Яр. Там він наскільки пройнявся духом тієї землі, що у 25 років почав писати свій найвеличніший твір – “Гайдамаки”.

Василь Шкляр наголосив, що його обурює наявність на Черкащині так званої “вати”.

DSC06934

“95% церков на Черкащині – українські, але оті 5% – це російські церкви, які вкоренилися в нашому краю. Церкви – це один з китів, на якому тримається “Рускій мір”. У часи війни російські церкви віддають десятину на допомогу агресору, – переконаний письменник. – У нашому Шевченковому краю багато вати. Російська культура проникла глибоко. Зараз на кожному кроці слухають російську музику. Саме тому такі фестивалі, як Ше.Фест надзвичайно важливі. Я думаю, з тих, хто його відвідає, не виростуть моральні покручі”.

Щодо музикантів, то на одній сцені із вітчизняними рок-зірками “Фліт”, “Тінь Сонця” і “Веремій” виступить черкаський гурт “Сонце в Кишені”. На фестивалі черкащани презентуватимуть пісню на слова Тараса Шевченка “Тим неситим очам”.

– З миру по нитці і ми сформуємо нову українську молодь, – переконаний лідер гурту “Сонце в Кишені” Олександр Дубина. – Ми зробимо все можливе, щоб привернути якомога більше уваги до фестивалю”.

Закінчилася прес-конференція цікавим висновком від Василя Шкляра:

– У цьому році фестивалю пройде під знаком сонця: “Сонце в Кишені” і “Тінь Сонця” виступають, а я презентуватиму “Чорне Сонце”, – зазначив Шкляр.

Нагадаємо, фестиваль розпочнеться у Моринцях 22 серпня.

DSC06943

0 коментарів

Залишити відповідь