Реклама

molli

Холодноярські вшанування 2017: відкриття пам’ятників, виставки та музичні виступи (фоторепортаж)

Сьогодні в селі Медведівка Чигиринського району розпочалися щорічні дводенні вшанування героїв Холодного Яру. Уже традиційно натхненником та організатором заходу виступив відомий історик Роман Коваль. Захід відбувався за підтримки націоналістичних політсил та громадських організацій.

Відкриття пам’ятника Горлісу-Горському. Фото із сайту Гре4ка

У межах цьогорічних вшанувань відкрили відразу три пам’ятники. Один із них – на Кіровоградщині. Там у камені увіковічили пам’ять про автора книги “Холодний Яр” Юрія Горліса-Горського.

Натомість у місті Золотоноша Черкаської області в цей час відкривали пам’ятник Чорним запорожцям. Меморіал розмістили на місці бою, у якому українці здобули перемогу над московськими більшовиками.

– Нині очевидні порівняння з подіями сторічної давнини. Тоді тут тривала відчайдушна боротьба за Україну, а згодом більшовицька влада десятки років брехала українцям і перекручувала історію. Лише зараз ми можемо вільно згадати армію УНР ‒ незалежної держави, яка існувала в ті роки, ‒ зокрема Чорних запорожців ‒ один із найбільш дієвих загонів, який брав участь у Першому зимовому поході. В ті роки українські вояки продемонстрували безпрецедентний героїзм, вівши виснажливу боротьбу на всіх фронтах. Насправді нині триває продовження тієї війни з тим самим ворогом: бій в Золотоноші, бій під Крутами та в Донецьку ‒ це продовження однієї війни! Сьогодні на Донбасі воюють правнуки Чорних запорожців, і саме завдяки їм нині решта країни має мир і спокійне життя, ‒ зазначив на відкритті меморіалу народний депутат Андрій Іллєнко.

Фото ВО “Свобода”

Основні ж вшанування розгорнулися у селах Медведівка та Івківці. Тут також не обійшлося без відкриття пам’ятника. Так, у Медведівці з’явився пам’ятний знак “Слава Україні! – Україні Слава!”

“Для кожного українця ці слова набули особливого значення останні роки. Але навряд багато з вас досі знали, що це патріотичне гасло походить саме звідси, з нашого Холодного Яру. Для мене це теж було відкриттям, – ділиться емоціями з відкриття у “Фейсбуці” голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – Кажуть, що гасло «Слава Україні!» в лісах Холодного Яру, як і в горах Карпат, має особливе відлуння. Бо його повторюють не тільки гори, яри та ліси. Його повторюють ті, кого вже немає поруч, але вони все бачать із небес…”

Загалом у Холодному Яру під час вшанувань цьогоріч побували близько тисячі українців з різних куточків нашої країни. Традиційно, вшанування супроводжувались політичними виступами, основна суть яких зводилась до звеличення подвигу холодноярців та привернення уваги до ситуації на Сході України.

Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...

Окрім участі в мітингу, учасники могли придбати собі на згадку патріотичні прикраси, книги, посуд тощо.

Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...

Ще однією родзинкою вшанувань стала реконструкція бою від добровольчого батальйону “Карпатська Січ”, а також екскурсія по просвітницько-розважальному комплексу “Зерноленд”.

Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image... Loading image...

Уже ввечері на учасників вшанувань чекав музичний концерт. Охочі змогли отаборитись у Медведівці. Вшанування продовдаться уже завтра, 30 квітня, у селі Мельники.

Подібні публікації

Коментарі

avatar

Реклама

Реклама