Хліб – ріжуть, цигарки – розпаковують: як у Черкаському СІЗО перевіряють передачі для ув’язнених

13.08.2017, 8:30

Щодня молодші інспектори Черкаського СІЗО оглядають всередньому близько 25 передач для увязнених та засуджених.

– Крупи, спеції пересипаємо. Відкриваємо запаковані речі, – розповідає про процедуру огляду молодший інспектор відділу режиму й охорони Оксана Федоренко та при нас оглядає упаковку із кількома рулонами туалетного паперу. – Робимо усе так, щоб не пошкодити речі і потім назад обережно запаковуємо.

Уважно переглядають навіть такі продукти як сало, цибуля, олія. Часто у них ховають мобільні телефони, наркотичні речовини. Передати заборонені речі намагаються у найрізноманітніший спосіб. В кульковій ручці, хлібові, навіть у овочах.

– Цибулину кожну треба перебрати, головне, щоб вона була цілою. Якщо неушкоджена, то в ній нічого і всередині не може бути, – говорить дівчина та перебирає із десяток цибулин.

 

Кожен засуджений чи ув’язнений має право отримувати 50 кг продуктів щомісяця. Принести рідні можуть їх як за один раз, так і за кілька, тому вагу кожної передачі тут фіксують, щоб не відхилятися від норм. Жінки, вагітні, неповнолітні та за показами лікаря отримують продукти та інші речі без вагових обмежень.

Цим часом молодший інспектор відділу режиму й охорони Артем Мусієнко  відкриває кожну пачку цигарок із цілого блоку.

– За один раз у камеру можна передати не більше 10 пачок. Якщо люди приносять більше, то ми можемо прийняти їх, але решту відправляємо на зберігання. На прохання засудженого чи ув’язненого потім інспектор принесе йому решту, – говорить Артем.

Детальніше читайте: Життя на тлі тюремних стін. Екскурсія Черкаським СІЗО (репортаж)

0 коментарів

Залишити відповідь