Громадські детективи Черкас співпрацюватимуть із поліцейським омбудсменом

15.05.2018, 14:42

Черкаський офіс громадських детективів обговорив перспективи співпраці із представниками сервісних  організацій та поліцейським омбудсманом щодо попередження порушення та відновлення прав вразливих категорій населення.

За словами Регіональної координаторки омбудсмена в Черкаській області та керівниці регіонального кластеру громадських детективів Лесі Валяєвої, результат роботи залежить від співпраці усіх сторін причетних до роботи із наркозалежними та секс-працівниками.

– Ми знаємо про ситуацію із дотриманням прав вразливих категорій населення на загальноукраїнському рівні завдяки спец дослідженням. Однак, реальний стан справ на теренах Черкащини відомий саме вам (представникам сервісних організацій, – ред.), адже ви безпосередньо підтримуєте контакт із такими людьми, вже завоювали їхню довіру, – говорить Леся Валяєва. –  Тому ваша робота надто важлива для нас, як і співпраця із офісом поліцейського омбудсмена.

Керівник регіонального кластеру наголосила, що громадські детективи працюють без спеціальних повноважень. Однак вони мають певні важелі впливу, адже команда сформована із представників ЗМІ, правозахисників, юристів, адвокатів та координатора омбудсмена.

Під час зустрічі старший інспектор з особливих доручень Управління забезпечення прав людини Вікторія Гапоненко розповіла, що за увесь час її роботи на Черкащині був лише один випадок, який стосувався порушення прав наркозалежної особи. Натомість представники БО «Черкаська мережа» наголосили, що дані Нацполіції не відображають реальний стан справ. Адже в області є системні проблеми у стосунках «поліція-вразливі категорії».

У ході обговорення команда окреслила проблемні питання: порушення процедури затримання, несанкціоновані обшуки, ненадання доступу до ЗПТ, порушення термінів повідомлення адвокатів БПД про затримання, неналежне поводження тощо.

У представників сервісних організації виникло питання стосовно конфіденційності їхніх клієнтів під час роботи громадських детективів. За словами Лесі Валяєвої, головний принцип у роботі ГД – «не нашкодь». Будь-яка ситуація є індивідуальною і діяти учасники команди будуть лише виключно на благо та з дозволу особи.

0 коментарів

Залишити відповідь