Післямова після шоу

09.11.2016, 11:48

Я позитивно ставлюсь до всякого роду шоу, тому що давній вислів ” хлєба і зрєліщ” – він невмирущий. А в демократичній країні кожен має право вибору, на яке шоу піти, якщо необхідно якось розвіятись, коли без хліба в животі некомфортно.

Все було би нічого, якби елементи шоу не вкидали у мозок “25 кадр”. Нібито кілька разів укинута фраза, проте що у Черкасах найгірший показник по малюковій смертності спроможний дати посил всій Україні, що так воно і є.

Що таке показник малюкової смертності? Це кількість померлих дітей до першого року життя на тисячу новонароджених. Це показник діяльності як акушер-гінекологів – перинатальна, або навколопологова смертність, так і педіатрів. Смертність реєструється за місцем смерті. Тому проблемою обласних центрів є те, що діти, які померли в ЕГП обласної лікарні або в реанімації обласної дитячої лікарні, будуть зареєстровані в місті Черкаси. Тому ми завжди піднімаємо питання про редуційований показник – тобто по дітях, які народились, жили і отримували допомогу у міських закладах охорони здоров я, за діяльність яких відповідає міська влада.

А тепер до арифметики – до статистики. 2014 рік, показник малюкової смертності по Україні – 7,8 проміле, по області – 8,85 проміле, по місту Черкаси (чисто міський, редуційований) становив 0,7 проміле. У десять разів (ДЕСЯТЬ!!!) менший ніж по Україні.

2015 рік, показник по Україні – 7,9 проміле, по області – 7,5 проміле, а по Черкасах (чисто міський) – 2 проміле. У чотири рази нижчий, аніж по Україні. Не знаю, чи потрібно щось продовжувати аналізувати, а чи повірите, що і показник і перинатальної смертності як індикатор роботи акушер-гінекологів має таку ж тенденцію.

Хотів би лише додати ще одну тезу. На жаль, ми говоримо про показник МАЛЮКОВОЇ смертності. І це трагедія, бо сучасна медицина поки що не здатна повністю побороти смерть. У всьому світі не здатна. Але не можна робити ШОУ на цій нездатності. Шоу на трагедії – великий гріх перед Богом, якщо ти в нього віриш. Але можна влаштувати шабаш, якщо безбожник, а тим більше інспектор ВСЬОГО. В таких випадках рекомендував би інспектувати психіатричні заклади – там швидко розберуться, хто чий клієнт.

Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров’я ЧМР

Джерело: Фейсбук

Статті від автора

0 коментарів

Залишити відповідь