Екс-заступник Тулуба може сісти на 12 років

10.07.2015, 16:18

genprokuratura

Генпрокуратура направила до суду обвинувальні акти стосовно колишніх заступників голів Харківської, Київської та Черкаської облдержадміністрацій, – зазначають у відомстві. Як йдеться у повідомленні, зазначені високопосадовці брали участь у газових махінаціях.

Управління процесуального керівництва в кримінальних провадженнях слідчих центрального апарату Генеральної прокуратури України направило до суду обвинувальні акти щодо 3-х колишніх заступників голів обласних державних адміністрацій (Харківської, Київської та Черкаської областей) за обвинуваченням у вчиненні заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах групою осіб шляхом зловживання службовим становищем (ч. 5 ст. 191 КК України) та вчинення службового підроблення, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 366 КК України).

У вчиненні вказаних кримінальних правопорушень за аналогічними фактами повідомлено про підозру ще двом колишнім заступникам голови Донецької обласної державної адміністрації.

Як встановлено досудовим розслідуванням, зазначені високопосадовці протягом 2010 року – лютого 2014 року сприяли групі осіб під керівництвом Сергія Курченка в протиправному заволодінні значними обсягами належного ПАТ «Укргазвидобування» та ПАТ «Укрнафта» скрапленого газу шляхом його придбання на спеціалізованих аукціонах за нижчими від ринкових цінами, визначеними виключно для випадків реалізації скрапленого газу для потреб населення, хоча насправді здійснювалась подальша його реалізація комерційним структурам через мережу підконтрольних підприємств, і в результаті отримано злочинний прибуток.

Довідка

Санкція найтяжчої з інкримінованих вказаним вище колишнім державним службовцям статей передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк до 12 років.

Нагадаємо, за часів губернаторства Сергія Тулуба його заступниками були: Володимир Вовченко, Олексій Головко, Михайло Пузяк, Михайло Коваленко, Наталія Прітченко, Едуард Івакін, Сергій Рябцев, Анатолій Івашкевич.

 

4 коментарів

Залишити відповідь