Директор Агенції регіонального розвитку розповіла про кадрові зміни та напрямки діяльності

13.04.2018, 12:05

У черкаській Агенції регіонального розвитку не так давно змінився керівник та скоротився склад менеджерів. Неприбуткову установу державно-приватного партнерства минулого року фінансував бізнес, із облаштуванням прозорого офісу допоміг обласний бюджет. Тоді як цьогоріч на Агенцію спрямували грошові ресурси лише із обласної скарбниці – 1 млн 245 тис грн. Про результати роботи, ефективність та залучення інвестицій у 2017-му можна дізнатися ТУТ. Чим живе Агенція сьогодні, які напрямки охоплює та над чим працює – розповіла директорка Любов Ропало. 

Напрямки діяльності

На сьогодні в Агенції працюють над  регіональним розвитком та розвитком територіальних громад, а також охоплюють підприємництво, зокрема експортний напрямок. Нагадаємо, що в Черкасах створили Школу малого та середнього підприємництва.

Тоді як минулого року працювали і над напрямком енергоефективності.

Цього року Агенцію повністю фінансує обласний бюджет, на рік депутати спрямували 1 млн 245 грн. Минулого ж 2017-го року 850 тис грн виділив бізнес і півмільйона витратили із обласного бюджету на облаштування прозорого офісу.

– Бізнес хотів заробляти із сьогодні на сьогодні. Агенція неприбуткова, тому не мала намірів заробляти на себе. Хоча показники чітко демонструють, що на 1 вкладену гривню принесли 5, 44 грн. Це без підрахунку проекту по Тясминському каньйону, а це ще 7 млн, – розповідає директор Агенції Любов Ропало. – Для того, щоб генерувати ідеї – треба постійно вчитися, переймати досвід, тому і самі їздимо в інші області, але на заходи, витрати на які покривають організатори.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Черкаським підприємцям вийти на європейські ринки допоможуть в Офісі з просування експорту

Шукати діалог із інвесторами, підприємцями, допомогати бізнесу виходу на закордонні ринки – прерогатива проектного менеджера експортного напрямку АРР Юлії Паркер:

– Розповідаємо про міжнародні можливості, наприклад, щодо сертифікації, консультуємо із митних питань конкретно по галузях, організовуємо пошук партнерів, розповідаємо, з чого почати і як діяти задля можливості виходу на міжнародний ринок, ведемо діалог із підприємцями.

Агенція також налагоджує співпрацю із Черкаською торгово-промисловою палатою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Ми можемо легко вигравати у китайців”, – Іван Подолян про експорт черкаських виробників

Співпраця 

Агенція регіонального розвитку активно співпрацює із департаментом регіонального розвитку Черкаської ОДА та Черкаським підрозділом центру розвитку місцевого самоврядування, який має донорські ресурси на організацію поїздок. Тоді як Агенція ж пропонує методику навчання проектному менеджменту. Департамент же має управлінські, адміністративні функції. Функція Агенції – навчання представників органів влади на місцях, навчання малого бізнесу або просто людей, які бажають створити бізнес та нову якість життя.

– На Черкащині практично немає команд проектного менеджменту, за виключенням громадського сектору, які реалізовують невеликі грантові проекти. Наше завдання – створити такі компетентні команди проектних менеджерів в органах місцевого самоврядування. Найкраще на це відгукуються об’єднані територіальні громади, бо вони розуміють, для чого це роблять, зацікавлені заробляти через залучення коштів ДФРР та інших фондів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Два з десяти. Чому не всім бізнесам вдається вийти на зовнішній ринок?

Надання платних платних

Агенція на сьогодні на платній основі розробляє так звані “тверді2 інфраструктурні об’єкти, з м’якою складовою, проекти розвитку, що можуть фінансуватися за кошти ДФРР, а також проекти, де складовою частиною енергоефективні технології, допомагає знайти партнерів проекту та відслідковує конкурси і програми фінансових проектів.

– Були суперечки, що Агенція не має права заробляти, оскільки є неприбутковими. Однак ми звернулися до ДФС за роз’ясненнями: якшо кошти не будуть у володінні та розпорядженні наглядової ради, тобто тих, хто створював Агенцыю, а спрямовуватимуться на розвиток, – це можливо. Вже маємо договір із Соколівською ОТГ, вони замовили повний пакет на 45 тис грн на 9 місяців, також веду переговори із БФ “Урожай громаді” про проведення тренінгів, – говорить Ропало.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ткаченко: Агенція – наш “спецназ” регіонального розвитку

 

0 коментарів

Залишити відповідь