Два з десяти. Чому не всім бізнесам вдається вийти на зовнішній ринок?

31.01.2018, 13:18

Із середини 2017 року в Черкаській Агенції регіонального розвитку запрацював напрямок експортного супроводу. За перші півроку до Агенції звернулося близько десятка черкаських підприємств з бажанням вийти на європейські ринки.

Про це у коментарі виданню «ІнфоМІСТ» повідомив керівник АРР Іван Подолян.

– Зверталися до нас і виробники одягу, харчових порошків, заморожених ягід, риби, кролятини, металообробні підприємства, виробники медичного обладнання, – розповідає Подолян. – Однак більшість підприємств мають низький рівень готовності до експерту, тому їм ми рекомендуємо проробити підготовчу роботу перед тим, як рухатися на нові ринки.

Відкриттям для Агенції стало металообробне підприємство, що має серйозне обладнання та виготовляло складні деталі для атомних станцій не лише в Україні, а й в світі. З успіхів – допомогли вийти меблевій компанії на німецький ринок.

ЧИТАЙТЕ: Як знайти партнерів у Європі: досвід черкаського виробника меблів

Один із ефективних способів вийти на європейський ринок – моніторити запити від партнерів. Наприклад, запити щоденно можна переглядати на ресурсі Європейської мережі підприємців.

– Компанія залишає на сайті запит, у якому зазначає галузь співпраці. Коли ми бачимо, що на Черкащині є претенденти, то контактуємо з ними. Звертаємо увагу на запити, які не пов’язані, із постачання сировини та пропозиціями співпраці із дистриб’юторами. Перевагу надаємо запитам на виробництво готової продукції з великою доданою вартістю, – говорить Подолян.

Окрім того потік запитів від іноземних компаній надходить до Міністерства закордонних справ та до обладміністрації.

Нагадаємо, з 1 січня 2016 року почала діяти зона вільної торгівлі між Україною та ЄС, що передбачає зменшення або зняття мит та тарифів на більшість товарів у взаємній торгівлі. За цей час Черкащина значно збільшила обсяги експорту товарів у Європу. Куди та які товари Черкащина експортувала у 2017-му читайте за посиланням.

0 коментарів

Залишити відповідь