Долари, свидівоцькі землі, «Лексуси» і трішки кропу, – що надекларували черкаські депутати

Протягом всього періоду, що надавався для подання декларацій, наші журналісти пильним оком слідкували за інформацією про статки публічних осіб.

Дедлайн нагрянув разом з останнім ударом стрілки годинника 30 квітня, а отже, настав час підсумувати “здобутки” черкаських посадовців і роздати “слони”.

“ІнфоМІСТ” виокремив ключові і найбільш солідні, на наш погляд, пункти в деклараціях депутатів Черкаської міської ради.

Номінація №1: Гроші

Розпочнемо з найцікавішого. З того, що традиційно найбільше розбурхує людську уяву.

Пальму першості в цій категорії ніби «по субординації» утримують представники президентської політсили. По грошовому показнику черкаський міський БПП опирається на мужні плечі мастодонтів черкаської політики Миколи Мирзи та Олександра Радуцького.

Микола Мирза (фото Ігоря Єфімова)

Микола Мирза вказав у своїй декларації 150 тисяч гривень на банківських рахунках,  414 тисяч доларів і 30 тисяч євро готівкою в банку, ще 117 тисяч доларів готівки декларує дружина. Мирза – відомий черкаський підприємець, він є кінцевим бенефіціаром низки фірм, зокрема мережі кінотеатрів “Мультиплекс-Черкаси” і “Кінолюкс”, а також підприємств, що займаються будівництвом і торгівлею.

Серйозна посада – серйозний «кеш». «Батько», як він сам себе інколи називає, депутатів Олександр Радуцький є ще одним лідером серед депкорпусу по кількості готівки. Згідно з декларацією за 2016 рік, «порошенківцеь» має в розпоряджені 285 тисяч доларів. При цьому, порівняно з минулим роком, грошовий мішок Олександра Романовича зменшився майже на 100 тисяч.

Коментуючи суму, Радуцький повідомив журналісту сайту “ІнфоМІСТ”, що займався підприємницькою діяльністю із 1995 року до 2007, коли очолив “Дирекцію парків”.

Щодо інших “порошенківців”, то молодий підприємець Костянтин Чернецький вказує в декларації 80 тис. доларів і 200 тис. грн “кешу”, ще 15 тис. грн має на рахунку в банку. Чернецький є співвласником “Черкаського будинку торгівлі” та ТОВ “Спар-Черкаси“, також він – бізнес-партнер Миколи Мирзи і директор ТОВ “Мультиплекс-Черкаси”.

Костянтин Чернецький (фото Ігоря Єфімова)

Депутат Володимир Бурячинський вказує в декларації 230 тисяч гривень, 23 тисячі доларів, ще 69 тис. грн – у дружини. Бурячинського в Черкасах неофіційно пов’язують з кількома успішними підрядниками міського бюджету. Проте в декларації депутат не вказує жодного доходу від підприємницької діяльності, лише зазначаючи, що є комерційним директором одного з таких підрядників – ТОВ “АБК Електро-Буд”.

Володимир Бурячинський

Депутат і за сумісництвом – очільник КП “Черкаська служба чистоти” Олександр Савенко дещо губиться на фоні потужних однопартійців, але тим не менш також має збереження в “американських президентах”: він володіє 20 тисячами доларів готівкою.

Почесне друге місце слідом за “порошенківцями” по обсягу заощаджень утримують представники “біло-сердечної партії”.

Так, депутат міськради Роман Діскант вказує, що має на рахунку в 272,4 тис. грн, готівкою – 85 тис. доларів, 1,1 млн грн, 36 тис. євро. Його дружина-підприємиця Олена Діскант декларує – 1,1 млн грн, 85 тис. доларів, 36 тис. євро.

Згідно з декларацією Юрія Тренкіна, депутат зберігає в готівці 198 тисяч доларів, Валерій Міняйло задекларував 40 тисяч доларів та 30 тисяч євро “кешу”, а Руслан Петрик 400 тис. грн і 50 тис. доларів готівкою та 349,5 тис. грн на банківському рахунку.

Юрій Тренкін

Зазначимо, що всі четверо “батьківщинівців” паралельно із депутатством займаються підприємницькою діяльністю, переважно пов’язаною з ресторанним бізнесом та різними видами торгівлі.

Ще один “батьківщинівець” Руслан Лола в своїй декларації вказав 29 тисяч доларів і 22 тисячі євро. Джерело доходу – невідоме.

Найбагатшим з-поміж “вільних демократів” є голова партії Олександр Згіблов: він задекларував 30 тис. доларів та 150 тис. грн готівки. Згіблов є директором ООО “Група Венетто”.

Серед “Черкащан” найбільше грошей задекларував Ігор Кривошеєв: він володіє 70 тисячами доларів та 20 тисячами гривень. Кривошеєв працює головним електриком ПАТ “Азот”.

Лідер черкаських “УКРОПівців” Руслан Зоря на двох із дружиною мають 1,2 млн грн. Руслан Сергійович є учасником 4 приватних товариств, серед яких відоме в місті “Зоря нерухомість”. Попри свій зв’язок з ринком нерухомості міста, жодних відповідних активів, судячи з поданого документу, родина депутата у власності немає.

Найбагатшим “радикалом” є Станіслав Лукирич. І це навіть при тому, що 61 тисячу доларів депутат-“комунальник” позичив третім особам. У власності Лукирича, згідно з декларацією, 15 тисяч євро і 52 тисячі доларів.

Із “Самопомочі” найбільше коштів задекларував Олексій Романов. Готівкою депутат зберігає 72 тисячі гривень, 8,6 тис. доларів, 4,55 тис. євро, у дружини народного обранця ще 48 тисяч гривень і 5 тис. доларів. Також сім’я має незначні заощадження на рахунку в банках. Зазначимо, що Романов спільно з матір’ю володіє половиною товариства “Зелена скеля”, що спеціалізується на оптовій торгівлі товарами господарського призначення.

Олексій Романов (на фото – праворуч)

У хвості грошового пелотону – “Свобода“. Найбагатший в лавах фракції її голова – Ярослав Нищик. У нього в кишенях 3,2 тис. доларів готівки.

Номінація №2: Боржники

Серед депутатів із фінансовими зобов’язаннями є і герої нашої попередньої номінації. Так, найбагатший депутат міськради Микола Мирза з 2011 року має “поворотну фінансову допомогу” у 1,2 млн грн від декого на ім’я Анатолій Кравчук. Ще один мільйонер Костянтин Чернецький отримав аналогічну допомогу в розмірі 2 млн грн у 2012 році від Ірини Чернецької (очевидно, хтось із рідні депутата).

Депутат від Партії вільних демократів Володимир Гриценко у 2008 році отримав кредити у «ФІДОБАНК» на 107 153 грн.

Безапеляційним переможцем у “борговій” номінації є позафракційний депутат Михайло Бінусов. 10 листопада минулого року народний обранець позичив 9,1 млн грн в своєї матері, Сіми Бінусової під заставу нерухомого майна — частину нежитлових приміщень магазину “Юність” у центрі Черкас з № 1-1 по №1-7, з №1-9 по №1-16, з №2-1 по №2-3.

Михайло Бінусов (на фото – праворуч)

Власне, про самі приміщення ви зможете детально прочитати в розслідуванні сайту “ІнфоМІСТ” “Цінний подарунок чи рейдерство: екс-чиновник судиться з депутатом за приміщення в центрі Черкас”.

Номінація №3: нерухомість

Здебільшого імена номінантів тут перекликаються з тими, що фігурують в номінації №1.

Так, все той же “батьківщинівець” Роман Діскант має у власності квартиру в Черкасах, його дружина – квартири в Києві та Черкасах. Депутат декларує нежитлову будівлю в Каневі, чотири нежитлові приміщення, магазин в обласному центрі, ще одне нежитлове приміщення орендує в міськради. Дружина володіє двома магазинами і одним нежитловим приміщенням. У власності Романа Дісканта є одна земельна ділянка у Свидівку, три ділянки він орендує в Черкаської міської ради, одну (в Геронимівці) в Черкаської РДА, У 2014 році Роман Діскант набув у власність садовий будинок в Свидівку площею в майже 300 кв.м.

Роман Діскант

Має житло і землю в “козирному” Свидівку і однопартієць Дісканта – Юрій Тренкін. Народний обранець володіє будинком і двома земельними ділянками в Свидівку. У спільній власності Тренкіна і Алли Коломієць просторий будинок в Черкасах (355 кв. м.) та земельна ділянка в обласному центрі. Також в декларації Юрій Васильович вказує материну квартиру в Черкасах.

Подобається Свидівок і Костянтину Чернецькому.  Він має у власності відразу чотири земельні ділянки в селі під Черкасами сумарною вартістю в майже півмільйона гривень. Також депутату належить 75% будинку в Черкасах. Вказує Костянтин і просторий будинок, власником якого є Ірина Чернецька.

“Вільний демократ” Олександр Згіблов має у Свидівку чималий будинок площею в 248,5 кв. м. Окрім того, в декларації Олександра Георгійовича дві квартири і два гаражі в Черкасах, у спільній власності з дружиною – земля у все тому ж Свидівку.

Радуцький демонструє “вільним демократам” розмір свого майбутнього будинку

І в цій номінації в лідерах секретар міської ради Олександр Радуцький. Із 2002 року Радуцький володіє квартирою в Черкасах площею 64,8 кв. м. За останньою оцінкою, житло коштує 150 тис. грн. Дружина Олександра Романовича Наталія Крись володіє третиною будинку (загальна площа 161 кв. м) в обласному центрі, також у співвласності із своїми родичами вона володіє квартирою (площа 43,6 кв. м). Сім’я Радуцького має п’ять земельних ділянок, чотири з яких – у 100-відсотковій власності секретаря міськради.

Олександр Радуцький

У 2016-му дружина набула у власність вбудовано-прибудоване нежитлове приміщення вартістю майже в півмільйона гривень.

Також Олександр Романович продовжує будуватися в Черкасах. Житловий будинок площею 200 кв. м ще не прийнятий в експлуатацію.

Ігор Кривошеєв (на фото – праворуч)

“Черкащанин” Ігор Кривошеєв задекларував два житлові будинки, три земельні ділянки і гараж в Черкасах (дві ділянки і один з будинків перебувають у спільній власності). Також депутат декларує три земельні ділянки (одна – орендована) і квартиру дружини.

Номінація №4: Транспорт

У цій номінації демонструє, хто в домі господар, міський голова Анатолій Бондаренко. У власності його сім’ї відразу шість автомобілів: DAEWOO NEXIA, ВАЗ 210990-20, ВАЗ 21099, ЗАЗ VIDA 1498, MAZDA, LEXUS. Порівняно з минулим роком, з автопарку Бондаренків зникли три автівки: TOYOTA CAMRY 2.4, CHEVROLET AVEO 1.5 та один з LEXUS-ів. Якщо вірити декларації, від продажу 2 транспортних засобів міський голова отримав по 10 тис. грн доходу, від ще одного – 149 тисяч.

Анатолій Бондаренко

До речі, “люксовий” LEXUS сміливо можна вважати автомобілем номер один у вподобаннях міських батьківщинівців. Так, у декларації депутата Валерія Міняйла таких крутих автівок дві. Всього на пару із своєю дружиною він задекларували 4 автівки. Один «LEXUS» (2016 р.в.) вартістю в 1,2 млн грн депутат набув у власність у минулому році, інший (2011 р.в.), як пояснив в коментарі “ІнфоМІСТ”, продав дружині за 45 тис. грн. Міняйло зазначив, що в минулому році продав також і TOYOTA, яка фігурує в декларації. Згідно з документом, за 45 тис. грн.

Валерій Міняйло (фото із сайту “Батьківщини”)

З’явився автомобіль-тотем від японського виробника і в Олексія Мельника. Народний обранець придбав його вже у 2017 році, попередньо продавши стару автівку.

Зазначимо, що Руслану Петрику, Руслану Лолі та Юрію Тренкіну ще є куди рости: LEXUSами вони поки що похвалитися не можуть. Ще один “батьківщинівець” Роман Діскант компенсує відсутність такої автівки LAND ROVER RANGE ROVER, набутим у минулому році його дружиною. Вартість авто – 3,21 млн. грн.

З-поміж інших депутатів LEXUSом можуть похвалитися Костянтин Чернецький та Микола Мирза. У Чернецького автівка 2008-го року випуску набута у власність у 2014 році і на той момент коштувала 351 тис. грн. У Мирзи – LEXUS LX 570 (2008 р.в.) вартістю майже 150 тис. грн. набутий у 2015 році. Окрім цього, Микола Олександрович має в своєму гаражі відразу три MERCEDES-BENZ і мотоцикл HONDA GL1800.

Микола Мирза

Два недешеві автомобілі у своїй декларації вказав секретар міської ради. У безпосередній власності Олександра Романовича Kia Carens 2014-го року випуску з вартістю на момент набуття в в 354 тис. грн. Дружина Радуцького у 2016 році набула у власність Mazda 3, що коштувала понад півмільйона гривень.

Люблять хороші автомобілі й «радикали». Сергій Тищенко має у власності Opel Cascada 2013 року випуску, орієнтовною вартістю близько півмільйона гривень. Станіслав Лукирич із вересня 2016 року їздить на автомобілі Volkswagen Touareg, вартістю на момент набуття у майже 150 тис. грн.

Руслан Лола й Станіслав Лукирич

Серед інших відзначимо «вільного демократа» Тараса Коломійця, який задекларував батьковий KIA SPORTAGE (2013 р.в.) вартістю в 209 тис. грн, «черкащанина» Івана Сухарькова, що вказав Nissan Juke (власність дружини) та Mitsubishi Pajero сумарною вартістю в 310 тис. грн.

Номінація 5: За оригінальність

Претендентів сюди ми відбирали за принципом “У нас в декларації є таке, чого немає в інших”. Насправді ж особливою оригінальністю депутати міської ради не відзначилися. На жаль (чи, може, на щастя), в деклараціях ми не побачили Яєць Фаберже, подарунків від Святого Миколая чи хоча б власних туалетів.

Ситуація взявся дещо поправити один з наймолодших депутатів, “укропівець” Артур Акопян. Він вніс у свою декларацію інформацію про “кріп із В’язівка”. Із заощаджень у юного депутата – 1 долар США, та 7777 вірменських драмів, що в перерахунку на вітчизняну валюту становить близько 450 грн. На безриб’ї і рак риба, так що Артур, скоріш за все, єдиний номінант у категорії “черкаський Парасюк”.

Артур Акопян

Щодо інших, то відзначимо Миколу Фомича із “Самопомочі”. Депутат у розділі “нематеріальні активи” вказав авторське право на “науковий твір “Психологічні особливості розвитку професійно важливих якостей начальників караулів оперативно-рятувальної служби цивільного захисту”.

Якщо при перегляді декларацій народний депутатів наявність в них коштовних годинників навряд здивує, то на рівні обласного центру подібне майно виглядає все ж оригінально. Саме тому в цю номінацію ми зараховуємо “батьківщинівця” Юрія Тренкіна. 

У розділі “цінне майно” депутат вказав годинники Perrelet та Zenith. Перший набутий в 2014 році і на той момент коштував 150 тисяч гривень, другий з’явився у депутата уже в 2016-му (ціна – 260 тис. грн).

Підготував Сергій Макаренко

0 коментарів

Залишити відповідь