До Черкас завітали бельгійці (фото)

19.09.2016, 10:49

14389829_1872328592996003_1892942061_n

Сьогодні до Черкас із робочим візитом завітала делегації із Бельгії на чолі із Надзвичайним і  Повноважним послом Королівства Бельгії в Україні Люком Якобсом. Мета візиту – налагодження співпраці між країнами, зокрема і на Черкащини.

За круглим столом зібралися голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, міський голова Черкас Анатолій Бондаренко, керівники профільних департаментів та представники бельгійського бізнесу.

Юрій Ткаченко подякував гостям за візит та розповів про інвестиційну, промислову та туристичну привабливість регіону.

– Черкащина має привабливий інвестиційний клімат, є багато змін, які дають можливість ефективніше залучати інвесторів на Черкащину. Цього тижня, 22 вересня, відбудеться міжнародний інвестиційний форум, вже створена Агенція регіонального розвитку, працюємо над створенням індустріальних парків, – говорить Юрій Ткаченко.

Серед переваг Черкащини її географічне розташування: на території області протікає найважливіша в країні водна артерія, річка Дніпро.

За один рік на родючих чорноземах виростили 3,7 млн тонн зернових, значна частина яких експортується. Тож серед важливих питань є і вирішення проблеми переробки сільськогосподарської продукції.

Серед перспективних галузей очільник області назвав розвиток альтернативної енергетики, видобуток корисних копалин, окрім того, Черкащина має неабиякий туристичний потенціал.

14389789_1872328619662667_65464466_n

Також голова Черкаської ОДА розповів про потребу спорудження сміттєпереробного заводу, оскільки на місцевому сміттєзвалищі накопичилося вже понад 4 млн тонн відходів.

Ткаченко запросив бельгійців до співпраці щодо обміну досвіду стосовно об’єднання територіальних громад. Він висловив сподівання, що ця зустріч стане поштовхом до подальшої двосторонньої співпраці.

У свою чергу Посол Королівства Бельгії в Україні пан Люк Якобсон зауважив, що  бельгійці готові залучати інвестиції в нашу країну, однак підприємці мають бути впевнені, що бізнес вдасться не лише створити, а й утримати та розвинути.

За його словами, річку Дніпро не використовуються на повну потужність, а лише на 5%. Потенціал водної артерії значно більший, тож область має бути неабияк зацікавлена в її розвитку.

Також Посол наголосив, що питання децентралізації влади в Україні дійсно важливе. Але Бельгія дещо специфічна в плані наслідування досвіду реформування, оскільки там відбулось об’єднання невеликих комун у більші територіальні громади. У реалізації проектів у цій сфері Бельгії неабияк допомагає Рада Європи.

– Ви маєте активніше рухатися в цьому напрямку, адже надання повноважень місцевій владі демократизує суспільство, – говорить Посол.

Міський голова Анатолій Бондаренко також розповів про пріоритетні галузі Черкас: харчова промисловість, поліграфічна, деревообробна, будівельна сфера, привабливою є і туристична перспектива міста, адже тут знаходиться основний масив природного походження.

14384210_1872328636329332_1529304971_n

Бондаренко додав, що Черкаси неабияку увагу приділяють енергоефективності, продуктивно співпрацюють та реалізовують спільні проекти із ЄБРР та НЕФКО.

Посол позитивно відзначив співпрацю Черкас із такими світовими структурами, мовляв, вони мають досить жорсткі умови, що характеризує місто як надійного партнера.

Наостанок зустрічі голова Черкаської ОДА запросив делегацію Бельгії до участі у Інвестиційному форумі.

Після круглого столу Посол окремо переговорив із міським головою Черкас, у розмові зауваживши, що Черкаси для візиту обрали не випадково, адже воно є досить привабливим для міжнародної співпраці. На що Бондаренко відповів, що міська влада до діалогу завжди відкрита.

0 коментарів

Залишити відповідь