Децентралізація під загрозою

14.03.2018, 17:18

Складається враження, що після кількох років активної розбудови громад влада вирішила згорнути процеси децентралізації. Хоча починалося усе, як завжди, із красивої ідеї, обіцянок та “шансів на розвиток”. Унаслідок підняли людей по селах, витратили кошти на вибори. Утворилися громади і люди почали їх активно розбудовувати та розвивати. Деякі з ОТГ в Черкаській області вже досягли помітних результатів.

Однак, головна надія для людей у громадах – передача їм усіх земель у власність ОТГ, зокрема і поза населеними пунктами. Так, відповідне рішення уряд ухвалив наприкінці січня. Однак, це не закон, а лише рішення Кабміну, що дає можливість впливати на розподіл земель у “ручному режимі”. Хоча би взяти прогнозовану урядовцями швидкість передачі земель – не менше трьох громад на місяць… І це при тому, що в Україні наразі працюють близько 700 ОТГ.

Але тепер є загроза повної зупинки децентралізації. Її можуть припинити рішенням Конституційного Суду, бо об’єднані громади не передбачені Основним законом, як адміністративні одиниці. Звісно, скасувати легше, аніж взяти на себе відповідальність. Утім, я переконаний, що насамперед Верховній Раді потрібно визначити конституційний статус об’єднаних територіальних громад. І зробити це якнайшвидше повинна Верховна Рада. Щоб не бути голослівними, а справді працювати для людей.

Очільник Черкаського обласного осередку політичної партії “Наш край” Анатолій Нужний 

Джерело: “Фейсбук” 

Статті від автора

0 коментарів

Залишити відповідь