Депутати “завернули” ухвалений виконкомом детальний план забудови набережної

10.08.2017, 12:34

Черкаська міська рада проголосувала за скасування рішення виконкому про затвердження детального плану території берегової смуги річки Дніпро.

Проект висунув депутат міськради Максим Шило.

За проголосували 23 депутати – усі присутні, крім батьківщинівців та міського голови.

Ідеться про скасування двох детальних планів: від вантажного порту до вул. Жужоми, а також від вул. Жужоми до дамби.

– Ідеться про скасування рішень, які були ухвалені на нашумілому темному засіданні виконкому. Пропоную скасувати ці детальні плани через відсутність нормального громадського обговорення та цивілізованого адекватного збору пропозицій. Крім того, щодо цього було зареєстровано електронну петицію, яку ми підтримали раніше.

Виступив і інженер інституту “Харківпроект” Костянтин Соболєв, який розробляв детальний план набережної Черкас.

– Остаточний варіант, який пройшов професійне обговорення, враховував майже всі зауваження. Нами була зменшена поверховість, зменшена щільність забудови, збільшено кількість паркомісць. За нашими розрахунками, це близько 30 кв. метрів на одного жителя, – зазначив Соболєв.

Він додав, що проект передбачає наявність рекреаційної зони – для неї, згідно з детальним планом, відбуватиметься намив, має бути забезпечено вільний доступ до води.

Депутат міськради Роман Діскант зазначив, що партія “Батьківщина” виступає за розбудову всіх районів, зокрема й Митниці, і вболіває за те, щоб сюди прийшли інвестори. Крім того, він звернувся до депутатів не гратись у політику.

– Я прошу міського голову поставити вільні ділянки на набережній на аукціон, відійдіть від цих інсинуацій, – звернувся Діскант. – Кажуть, що набережна – це перлина. Але ж вона вже 25 років стояла, тільки перший пляж зробили. Давайте рухатися далі.

Натомість інший депутат Олександр Згіблов заявив, що в місті бракує громадського простору. Аби його створити, слід скликати обговорення архітекторів. Також він зазначив, що Партія вільних демократів виступає проти житлової та промислової забудови на Митниці.

Депутат від БПП “Солідарність” Костянтин Чернецький зазначив, що в міста немає плану стратегічного розвитку і це йому вадить.

Міський голова Черкас Анатолій Бондаренко заявив, що скасування детального плану буде помилкою. Він запропонував скасувати його лише в тій частині, яку вважають помилковою. Зокрема, скасувати житлову забудову.

– Попередній детальний план передбачав намивання берега і суцільну житлову забудову. Ми зменшили у 10 разів кількість житлової забудови, збільшили кількість рекреаційних зон. Не може бути ідеального генерального плану, але хто працює, той і помиляється, – сказав Бондаренко.

Він також звинуватив депутатів, що ті хочуть створити на береговій смузі ще одне “царське село” і мати там власне житло. Водночас назвати імена цих депутатів Бондаренко відмовився.

– Я дивився сьогодні в очі депутатам, і дехто їх опускав. Нам ще працювати сьогодні після цього. Давайте будемо людьми насамперед! Давайте працювати для громади, а не вірити пустословам. Ми будемо працювати, ми будемо забудовувати місто, – додав мер. – Давайте скажемо відверто: ця ситуація з Митницею – це банальне зведення політичних рахунків. Скасувавши таке рішення, ви ставите хрест на забудові цього мікрорайону. На жаль, ми йдемо в минуле.

Як писав наш сайт раніше, детальний план забудови було ухвалено на “темному” засіданні виконкому 28 липня. Порядок денний тодішнього засідання так і не з’явився на сайті міськради, а резонансне питання про затвердження детального плану забудови набережної було внесено з голосу. Також під час засідання було вимкнено камеру в 206 кабінеті.

Керівник департаменту архітектури ЧМР Артур Савін, відповідаючи на питання “Інфомосту”, прокоментував формат засідання виконавчого комітету, на якому було ухвалено рішення про затвердження детального плану забудови набережної. Він заявив, що таке “оперативне” рішення було ухвалено через поспіх.

Згодом у мерії оприлюднили відео засідання.

1 коментарів

Залишити відповідь