Де взяти депутаток та куди подітися самовисуванцям, – експерти про новий виборчий закон

15.07.2015, 23:00

вибори

Однозначно новий закон про місцеві вибори не на руку черкаським депутатам-самовисуванцям та маловідомим партіям.

Про це у коментарі журналісту “ІнфоМІСТ” розповів голова правління Черкаської обласної організації Комітету виборців України Максим Михлик.

– Партії розпочнуть гонитву за авторитетними мажоритарниками, і навпаки, самовисуванці шукатимуть сильні політичні угруповання. Тож таким кандидатам, як Булатецький варто підшукувати партію. Безумовно, буде підкуп виборців. Адже одна партія на окрузі висуватиме лише одного кандидата, тобто зважатиме на його діяльність. Тож депутати будуть вдаватися до будь-яких дій, аби висунули саме його та проголосували саме за нього. Знову будуть ремонтувати дороги, майданчики і т.д. – говорить Михлик.

32428428332faba72fd40e748e3e82af-430x323
Максим Михлик

– Серед депутатів можуть з’явитися нові обличчя, зокрема жінок. Та і взагалі висунути нову людину вигідно. Адже новим законом передбачено кворум 30%. Проте в Черкасах активних політиків-жінок не так і багато.

Вибори міського голови, скоріше за все, відбудуться в два тури, за умови, якщо у Сергія Одарича будуть 2-3 сильні суперники, прогнозує експерт.

– Але Одарич має хороших піарників, тож, можливо, йому вдасться розпорошити голоси. Мені самому цікаво подивитися, як це все відбуватиметься. Чекаємо офіційного оприлюднення поправок, бо їх чимало, – розповів Максим Михлик.

Експерт також зауважив, що можливе об’єднання БПП із УДАРом, оскільки останні дещо втратили рейтинги. Принаймні, це була б розумна консолідація сил, розмірковує Максим Михлик.

DSCF7858
Микола Макуха

Експерт громадської мережі “ОПОРА” Микола Макуха вважає, що новий закон навпаки “відкриває” двері новим партіям. Мотивуючи тим, що партії не обмежені тривалістю існування, як пропонували у законопроекті. Тож якщо партія створена і напередодні виборів, вона має великі шанси, головне авторитет і впізнаваність.

За словами пана Миколи, суспільство не в такому стані, як завжди. Тож шанси є у тих сил, які приділяють увагу суспільним нагальним темам, наприклад АТО.

– Бачимо, що зараз викликає довіру у людей “Правий Сектор”, – навів приклад Макуха. – Цікава і нововстановлена гендерна квота. Можна припустити, що ми побачимо 30% нових облич. Але виходить, що партія “Солідарність жінок України” має залучити 30% чоловіків? (посміхається)

Микола Макуха висловив думку і щодо майбутніх підкупів на виборах: якщо правоохоронні органи, судді не почнуть працювати, навіть ідеальний закон не врятує.

Опорівець Макуха, як і КВУшник Михлик, також прогнозує два тури виборів:

–  У першому турі не буде абсолютної більшості, тож другий тур додасть напруження.

Чимало нюансів ще не з’ясовані, тож залишається чекати офіційного оприлюднення поправок до закону та слідкувати за “перевтіленнями” у місцевому політикумі.

0 коментарів

Залишити відповідь