Червоний Хрест допомагає українцям встановити долю членів їхньої сім’ї, загиблих на території Польщі

29.03.2017, 21:00

Вже 25 років Служба розшуку Червоного Хреста України у тісній співпраці з Бюро інформації та розшуку Польського Червоного Хреста займається встановленням долі членів родини українців та поляків, загублених у вирі трагічних подій спільної історії наших народів.

На сьогодні архівний фонд польського Червного Хреста – це понад 7 млн карток-персоналій; акти ексгумацій та карти перепоховань загиблих під час Другої світової війни; архівні матеріали щодо  концтаборів, що розташовані на території Польщі; інформація про поляків, полеглих на теренах інших держав під час ДСВ та багато інших матеріалів.

Про це інформує прес-служба Червоного Хреста.

Поляки надають допомогу у:

1) пошуку поховань військовослужбовців, полеглих під час ДСВ на території Польщі (близько 5 тисяч звернень з цього питання отримує Польський ЧХ щорічно)

2) увічненні пам’яті загиблих шляхом внесення до списків похованих на відповідних військових цвинтарях

3) відновленні родинних зв’язків та пошуку членів родини, розлучених внаслідок ДСВ, репресій з боку влади, операції Вісла, загострення політичних ситуацій, надзвичайних ситуацій

4) пошуку документів про службу у Війську Польському, перебування у полоні, таборах чи на примусових роботах на території Польщі під час ДСВ

5) гуманітарному розшуку – втраті регулярного зв’язку з близькими членами родини внаслідок нез’ясованих обставин чи міграції (при наявності повних контактних даних).

Відповідно до партнерських угод, розшук на території Польщі проводиться на підставі офіційного звернення від національних товариств Червоного Хреста з метою отримання повного переліку даних, необхідних для проведення пошуку.

Роз’яснення щодо відновлення родинних зв’язків можна отримати у відділі розшуку Національного комітету, в обласних, районних і міських організаціях Товариства Червоного Хреста України.

2 коментарів

Залишити відповідь

 • Прошу знайти родину в Польщі мого дядька. На даний час він проживає в Австралії. Мама його – українка. Ттато – поляк. Про нього він знає тільки те, що записано в документах про народження: Копачевський
  Василь, Dawka( це місце де він жив). При житті ще як він жив, через травму втратив память. Він не міг нічого розказати. А з жінкою цей Василь познайомився в німецькому полоні. Відразу після звільнення вони завербувалися в Австралію і виїхали.

  • Доброго дня пані Людмило! Для отримання більш повної інформації та проведення розшукових дій зверніться будь ласка в Черкаську обласну організацію Товариства Червоного Хреста за адресою:
   м.Черкаси вул.Смілянська, 131/1
   (понеділок-п’ятниця з 9,00 до 17.30 год.)
   тел. (0472) 63-87-34