Черкаси – у трійці обласних центрів, де досі немає 3G

06.01.2016, 7:35

3g-ukraine (1)

Минулоріч в Україну прийшов довгоочікуваний зв’язок третього покоління або 3G. У лютому оператори отримали ліцензії і почали будувати мережі.

Згідно з ліцензійними умовами, покрити всі обласні центри вони повинні були за 18 місяців, а всі міста з населенням більше 10 тис. осіб – з другого по шостий роки після отримання ліцензії. Втім, оператори відразу заявили про наміри зробити це набагато раніше. Що вже вдалося зробити на цій ниві, і як абоненти витрачають дорогоцінний трафік, дослідили журналісти news.finance.ua.

Мобільний оператор “Астеліт” (life:)) першим отримав ліцензію на 3G, заплативши за неї на аукціоні на 600 млн грн більше, ніж його конкуренти. І першим запустив мережу 3G в комерційну експлуатацію в середині травня – пілотним містом став Львів. Зараз 3G-мережа life:) працює у Києві, Одесі, Дніпропетровську, Чернігові, Миколаєві, Вінниці, нещодавно до цього переліку додався місто-мільйонник Харків.

В цілому life:) надає послуги 3G майже в 200 містах і населених пунктах. Також мережа працює в тестовому режимі ще в більш ніж 40 містах, а установка і настройка обладнання паралельно ведеться в 22 областях України.

Найшвидшими темпами 3G-мережу будує “Київстар”. За словами директора з маркетингу “Київстару” Святослава Горбаня, в 2015 році оператор запустив 3G в більш ніж 500 населених пунктах у 18 областях України. Серед них 16 обласних центрів: Київ, Одеса, Дніпропетровськ, Львів, Миколаїв, Вінниця, Херсон, Полтава, Чернігів, Хмельницький, Рівне, Чернівці, Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк, Ужгород.

А також такі великі міста як Кривий Ріг, Дніпродзержинськ, Кременчук, Біла Церква, Кам’янець-Подільський, Бровари, Умань, Білгород-Дністровський та ще кілька десятків містечок та смт з населенням понад 20 тисяч.

Останнім будувати власну 3G-мережу почав оператор “МТС Україна”. Затримка пов’язана з тим, що компанія вела переговори з британським оператором Vodafone про запуск послуг 3G під його брендом.

На даний момент мережа “Vodafone Україна” вже охоплює всі обласні центри, за винятком Запоріжжя, Черкас та Житомира, де потрібно провести конверсію. Тобто, 3G-послуги надаються в 19 областях.

Раніше послуги 3G були доступні абонентам “МТС Україна” в мережі роумінг-партнера, компанії “Трімоб”. Протягом 10 років “Трімоб” був єдиним оператором в Україні, у якої була ліцензія на 3G, така ж, як тепер видали й іншим. Мережа “Трімоб” складається з більш ніж 1650 базових станцій і охоплює близько 900 населених пунктів – це всі обласні центри, передмістя, великі міста і селища.

Всі оператори будували покриття за схожим принципом: від великих міст до передмість і сусідніх маленьких населених пунктів. У загальній складності “Київстар”, life:) і “Vodafone Україна” інвестували в запуск 3G близько 20 млрд гривень, включаючи будівництво мереж, вартість ліцензій і конверсії радіочастот.

Нагадаємо, депутат обласної ради від ВО “Свобода” Юрій Ботнар не так давно звертався до “Київстару” з проханням пришвидшити впровадження 3G у Черкасах.

1 коментарів

Залишити відповідь