Черкаський театр очолить Петро Ластівка

05.12.2016, 16:29

театр

Новим директором черкаського театру імені Тараса Шевченка обрано Петра Ластівку. Такими є результати таємного голосування конкурсної комісії.

До конкурсу було допущено трьох кандидатів: чинного директора Володимира Осипова, а також Миколу Коваленка та Петра Ластівку.

Першим мав слово Микола Коваленко. Він зазначив, що народився і виріс на Черкащині, має більш ніж 20-річний стаж роботи в театру.

– Я не лише збережу здобутки, які зараз має театр, а й примножу їх. Якщо я стану директором, виведу його на якісно новий рівень розвитку. Треба надолужувати те, що ми втрачали багато років, – переконаний Коваленко.

Він також ознайомив присутніх із концепцією розвитку театру. На його переконання, першими кроками мають стати переведення усіх працівників на конкурсну основу, а також обрання за конкурсом художнього керівника. Окрім того, у планах – покращення освітлення, акустики, створення нових екпериментальних вистав тощо.

15328303_1163723950401565_238686096_n

Далі виступив Петро Ластівка. Він розповів, що закінчив Київський інститут Карпенка-Карого, щосеместра практикуючись у Москві та Петербурзі, працював у чернігівському, тернопільському та волинському театрах. Під час своєї презентації Ластівка роздав член комісії журнали, в яких про нього писали.

– Я інколи сварився з депутатами, які писали про мене дурниці, казали, що я беру в актрис гроші за ролі. Потім сказали, що я не люблю жінок. У мене третя дружина! Я тільки їх і люблю, – зазначив під час виступу Ластівка.

Під час презентації концепції розвитку Ластівка закликав, що єдине і головне завдання зараз – “побудувати театр”.

– Побудова будівлі театру за найсучаснішими стандартами Європи, а не тяп-ляп. Цю справу можна розтягнути на роки, а я хотів би за рік, – каже Ластівка. – Вигнати з порогу театру розруху, непрофесіоналізм, які лізуть в усі театри України, забути слова нема грошей – треба їх заробляти кількістю проданих квитків, а потім уже можна буде шити костюми, оновлювати обладнання тощо.

Що стосується вистав, то вони, за словами Петра Ластівки, мають опиратись на “українськість та європейськість”.

15356928_1163767847063842_435306699_n

Останнім виступив чинний директор Володимир Осипов. Він наголосив, що починаючи роботу в театру слід розуміти специфіку закладу. Опісля він розповів про те, як розвивався черкаський академічний останні роки.

– Черкаський театр завжди був учасником міжнародних театральних проектів, фестивалів. Він посідає гідне місце в ТОП театрів України. Пожежа, яка сталась, завдала нам усім болю, корегує роботу театру. Зараз важливо відновити його, – зазначив Осипов.

Він також додав, що за весь період на ремонті театру вже було освоєно близько 11 млн грн.

– На моє переконання, головна причина недостатньо швидких темпів – підрядник. Він не мав подібних замовлень, тому в цьому головна причина затримок будівельних робіт. Одна справа будувати дитячі садки, котельні, а інша справа – такі споруди як театр.

15301238_1163773520396608_603965231_n

У підсумку за Ластівку проголосували 5 членів комісії, за Осипова – 1, ще 3-є проголосували проти всіх.

Як повідомив голова комісії Анатолій Волошин, директора ще мають затвердити депутати обласної ради під час наступної сесії.

Про претендентів на посаду директора черкаського театру можна почитати ТУТ.

0 коментарів

Залишити відповідь