Черкаські школярі створили власноруч сайт

26.06.2018, 18:30

30 перших вихованців завершили навчання на курсах програмування eMolod. Діти віком від 10 до 17 років вчилися програмувати, а на завершення самі створили сайт.

Загалом навчання тривало півроку. Для учнів воно було безкоштовним. За викладачів – черкаські ІТ-спеціалісти, що погодились стати волонтерами.

– Мене вразило те, наскільки учасники були цілеспрямованими вже в такому віці. Крім навчання у школі, більшість із них ще ходила на додаткові заняття з різних дисциплін, на спортивні секції і водночас – на ці курси, – ділиться ментор проекту Антон Запорожець.

За підсумками разом із Антоном діти створили сайт для місцевого клубу бразильского джиу-джитсу – http://mataleao.org/.

Інша група учнів завершила навчання роботою над системою для планування та перегляду розкладу руху громадського транспорту, зокрема, тролейбусів.

– Система ще на дуже початковій стадії, і ми продовжуємо працювати над нею із кількома учнями курсів, – говорить наставник другої групи Микола Кудин. – Але найголовнішим, на мій погляд, результатом є те, що вони отримали приблизне уявлення про роботу над проектом, близьким до реального.

Уже восени розпочнеться третій набір учнів. За словами автора ідеї створення ІТ-курсів eMolod Віктора Євпака, у літній період ініціативна група зосередиться на пошуці волонтерів, які викладатимуть надалі.

– Ще на початку року ми закупили обладнання, яким можна буде користуватись і надалі. Маємо офіс, де займатись. А також великий резонанс, який виник навколо цих курсів. Під час відбору на одне місце претендувало кілька учнів, це доводить, що вони потрібні й надалі, – говорить Віктор Євпак. – Маємо купу ідей, як розвиватись! Наприклад, створити суто жіночу групу, адже сьогодні дівчат в ІТ дуже мало. Будемо раді приєднанню волонтерів-програмістів, які готові викладати безкоштовно для черкаських школярів.

0 коментарів

Залишити відповідь