Черкаські першачки йтимуть у школу відповідно до територіальної прив’язки

13.04.2018, 12:44

Відповідно до нового Закону України “Про освіту” – зарахування до перших класів навчальних закладів середньої освіти буде відбуватися відповідно до місця проживання та прив’язки такого району до відповідної школи.

Про це повідомив директор департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов.

“Вже найближчими днями буде оприлюднено для громадського обговорення проект рішення про закріплені території та мікрорайони до тих чи інших шкіл міста Черкаси, – зазначає чиновник. – Нам важливо почути всі зауваження та питання, пропозиції та настанови. Якщо зауваження будуть слушні та конструктивні – вони будуть обов’язково враховані. Якщо зауваження відхилим, то обов’язково аргументовано”.

Натомість як пише “Українська правда“, уже з нового, 2018-2019-го, навчального року до першого класу діти зможуть потрапити без конкурсів та додаткових випробувань. Саме такої позиції дотримуються у МОНі. Це ж саме право гарантує і закон “Про освіту”. Для зарахування до першого класу не потрібна буде навіть присутність дитини під час подання заяви до школи.

Крім того, у разі нестачі учнів, які претендують на першочергове зарахування, на вільні місця зможуть претендувати діти з інших територіальних округів – їх зараховуватимуть за датою народження, тобто старші діти матимуть пріоритет.

За таким же принципом зараховуватимуть учнів у випадку, якщо кількість майбутніх першокласників, що проживає в територіальному окрузі, перевищить кількість місць у школі.

Відповідно до проекту наказу МОНу, передбачається, що до 31 травня один з батьків майбутніх першокласників має подати до навчального закладу пакет документів: заяву до школи, за якою закріплене місце проживання дитини, копію свідоцтва про народження, або документа, що засвідчує особу, та медичну довідку.

Верифіковувати дані по місцю проживання першокласника, відповідно до порядку, можна лише документальним методом.

До переліку документів, за якими можна засвідчити своє право відвідувати ту чи іншу школу, віднесли: документи, у яких вказане місце реєстрації (паспорт, посвідчення біженця тощо), або документи, що підтверджують місце проживання. Це означає, що місце проживання можна підтвердити або пропискою, або дійсним договором оренди житла у відповідному районі.

0 коментарів

Залишити відповідь