Черкащани зібралися на “Першу хвилину миру” (фото)

09.05.2017, 0:44

Сьогодні більше сотні черкащан зібралися на Пагорбі Слави, аби долучитися до акції “Перша хвилина миру”. 

Саме у цей час 8 травня 1945 року був підписаний акт про беззастережну капітуляцію нацистської Німеччини.

Присутні переглянули відео про роль та місце України у Другій світовій війні та символічно запалили «вогонь миру». Зауважимо, що в Черкасах ця акція відбувається вже втретє.

– Сьогодні ми разом із європейською спільнотою вшановуємо наших героїв. Ми разом сумуємо за полеглими. У Другу світову війну було втягнуто 67 країн світу, проте найбільше загинуло саме українців. Лише черкащан у роки Другої світової полягло до 300 тисяч. Тому сьогодні так важливо, щоби громада пам’ятала той гіркий і болючий урок історії, подвиги тих часів, героїв тих часів. Пам’ятала ціну миру. І, звісно, в цей день я мрію, щоб так само ми мали ще одну дату, ще одну першу хвилину – але вже початку миру на нашому Сході, – говорить голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як у Черкасах відзначать День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Нагадаємо, що Законом України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» в Україні встановлено День пам’яті та примирення 8 травня. Таким чином, Україна розпочала нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському форматі.

 

0 коментарів

Залишити відповідь