Черкащани скаржаться на задимленість

28.09.2017, 10:28

До гідрометцентру надходять численні скарги і запити на задимленість у місті Черкаси. 26 та 27 вересня на забрудненість повітря продуктами горіння скаржилися також і жителі Золотоноші.

Про це інформують в обласному гідрометцентрі.

Аналіз проб повітря, відібраних лабораторією нашого центру у різних районах міста Черкаси, показав, що за період 25-27 вересня 2017 року по шкідливих домішках перевищень гранично-допустимих концентрацій не зафіксовано, про це повідомив начальник Черкаського гідрометцентру Віталій Постригань.

Останні кілька днів переважає вітер східного напрямку, тому продукти горіння торф’яного поля в районі селища Ірдинь Черкаського району не повинні потрапляти на територію м. Черкаси. Проте, у Оржицькому районі сусідньої Полтавської області теж є проблеми із загоранням покладів торфу. Тому не виключено, що задимлене повітря потрапляє до нас саме звідти.

Варто згадати, що на Черкащині зберігається серйозний дефіцит опадів з початку літа, в окремих районах їх недобір сягає 60% норми. Тому горимість в екосистемах, а особливо в лісах підвищена. Грибникам, мисливцям, треба утриматися від розведення вогню у лісах та на торфовищах, щоб не допустити виникнення масштабних пожеж.

До кінця вересня погоду регіону формуватиме північний антициклон, тому опадів не прогнозується і з кожним днем ставатиме все холодніше.

0 коментарів

Залишити відповідь