Черкащани ностальгують за радянщиною, – Валентина Коваленко

16.07.2015, 17:09

 

11739720_1611128602497787_1712826608_n

Про це, говорить голова облради, свідчать численні звернення до неї. Мовляв, чимало жителів області не підтримують декомунізаційні процеси. Таку позицію людей Валентина Коваленко вважає підсвідомим острахом розривати зв’язки із минулим.

– Подібний “синдром” мають і деякі депутати обласної ради. На попередній сесії не вистачило буквально 10-ти голосів, щоб ухвалити мою пропозицію. А вона полягала у прискоренні процесів декомунізації в області, – говорить Валентина Коваленко. – Тому ми маємо зараз прописати чітку стратегію виконання цього закону. Якщо ми не ухвалимо рішення про перейменування топонімів на місцевому рівні, то за на них їх ухвалять у Києві. Український інститут національної пам’яті розробив карту на якій позначив всі назви, які треба замінити. Згідно їхніх планів на Черкащині мають бути перейменовані 19 населених пунктів.

Найбільше переменувань має бути на Лівобережжі області: на Чорнобаївщині – 4 населені пункти, на Золотоніщині та Драбівщині – по 3, на Монастирищені – 2, на Кам’янщині, Городищені, Корсунщині, Маньківщині, Смілянщині, Тальнівщині, Уманьщині – по одному. Закон передбачає: у разі відсутності пропозицій від області, рішення про перейменування у Верховній Раді прийматимуть на основі рекомендацій Українського інституту національної пам’яті.

 

0 коментарів

Залишити відповідь